dnes
Neděle - zatazeno
16°C
zítra
Pondělí - zatazeno
15°C
pozítří
Úterý - zatazeno
15°C
Fotogalerie: úpadek vyšehradského nádraží. Dříve skvost, dnes ruina
Historická a památkově chráněná budova bývalého nádraží Praha - Vyšehrad. Foto: autor

Fotogalerie: úpadek vyšehradského nádraží. Dříve skvost, dnes ruina

Smutný příběh bývalého nádraží Praha – Vyšehrad pokračuje. Navštívili jsme bezprostřední okolí tohoto architektonického skvostu, který je už bohužel mnoho let ruinou a jeho stav se, jak můžete vidět z přiložené fotogalerie, nijak nezlepšuje. Spíše naopak.

České dráhy se rozhodly před šesti lety chátrajícího nádraží zbavit. Ačkoli o budovu usilovala Městská část Praha 2, která zde chtěla vybudovat multikulturní centrum, státní firma raději nádraží prodala za 42,5 milionu korun společnosti TIP Estate. „Musíme být dobří hospodáři,“ znělo tehdy z drah na vysvětlenou, proč daly přednost prodeji než bezúplatnému převodu.

Nový majitel na sebe upozornil tím, že zboural památkové chráněnou a architekty ceněnou čekárnu z hrázděného zdiva a zároveň, také nelegálně, vykácel všechnu zeleň v bezprostředním okolí nádraží včetně vzrostlých lip a topolů.

K nádraží by chtěl přistavět novostavby, jeho projekt však budí rozporuplné reakce ze strany památkářů i státní správy. Ačkoli budova potřebuje nutně opravu, nic se zde zjevně neděje.

Chátrající nádraží Praha - Vyšehrad


Praha 11 zve na jednání Komise pro životní prostředí

Včera v 08:33

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí 21. října od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, číslo dveří 119, Úřad MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Praha chystá rozšíření svozu bioodpadu rostlinného původu

14. října 2019 ve 20:22

Praha rozšiřuje možnosti svozu bioodpadu rostlinného původu. Ten tvoří v současné době až 40 procent směsného komunálního odpadu v metropoli. Vedení hlavního města chce bioodpad separovat a dále jej využívat pro výrobu bioplynu nebo kompostu. Rada hl. m. Prahy na dnešním zasedání souhlasila se...

Další články
Nahoru