dnes
Pátek - polojasno
23°C
zítra
Sobota - bourky
23°C
pozítří
Neděle - bourky
24°C
Fotogalerie: úpadek vyšehradského nádraží. Dříve skvost, dnes ruina
Historická a památkově chráněná budova bývalého nádraží Praha - Vyšehrad. Foto: autor

Fotogalerie: úpadek vyšehradského nádraží. Dříve skvost, dnes ruina

Smutný příběh bývalého nádraží Praha – Vyšehrad pokračuje. Navštívili jsme bezprostřední okolí tohoto architektonického skvostu, který je už bohužel mnoho let ruinou a jeho stav se, jak můžete vidět z přiložené fotogalerie, nijak nezlepšuje. Spíše naopak.

České dráhy se rozhodly před šesti lety chátrajícího nádraží zbavit. Ačkoli o budovu usilovala Městská část Praha 2, která zde chtěla vybudovat multikulturní centrum, státní firma raději nádraží prodala za 42,5 milionu korun společnosti TIP Estate. „Musíme být dobří hospodáři,“ znělo tehdy z drah na vysvětlenou, proč daly přednost prodeji než bezúplatnému převodu.

Nový majitel na sebe upozornil tím, že zboural památkové chráněnou a architekty ceněnou čekárnu z hrázděného zdiva a zároveň, také nelegálně, vykácel všechnu zeleň v bezprostředním okolí nádraží včetně vzrostlých lip a topolů.

K nádraží by chtěl přistavět novostavby, jeho projekt však budí rozporuplné reakce ze strany památkářů i státní správy. Ačkoli budova potřebuje nutně opravu, nic se zde zjevně neděje.

Chátrající nádraží Praha - Vyšehrad


Prahou prošly tisíce lidí, u sídla komunistů po nich zůstala rakev

Včera v 00:11

Metropolí prošly ve středu večer tisíce lidí k připomínce obětí 21. srpna 1969. Podle pořadatelů ze spolku Milion chvilek pro demokracii jich bylo zhruba 10 000. U sídla KSČM nechali rakev se jmény pěti zastřelených a jejich siluety namalované na zemi.

Radnice Prahy 11 bude mít nové stránky

21. srpna 2019 v 06:59

Radnice jedenácté městské části spustí 1. září nové webové stránky, které budou nejen modernější, ale hlavně uživatelsky jednodušší.

Další články
Nahoru