dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Fotogalerie: úpadek vyšehradského nádraží. Dříve skvost, dnes ruina
Historická a památkově chráněná budova bývalého nádraží Praha - Vyšehrad. Foto: autor

Fotogalerie: úpadek vyšehradského nádraží. Dříve skvost, dnes ruina

Smutný příběh bývalého nádraží Praha – Vyšehrad pokračuje. Navštívili jsme bezprostřední okolí tohoto architektonického skvostu, který je už bohužel mnoho let ruinou a jeho stav se, jak můžete vidět z přiložené fotogalerie, nijak nezlepšuje. Spíše naopak.

České dráhy se rozhodly před šesti lety chátrajícího nádraží zbavit. Ačkoli o budovu usilovala Městská část Praha 2, která zde chtěla vybudovat multikulturní centrum, státní firma raději nádraží prodala za 42,5 milionu korun společnosti TIP Estate. „Musíme být dobří hospodáři,“ znělo tehdy z drah na vysvětlenou, proč daly přednost prodeji než bezúplatnému převodu.

Nový majitel na sebe upozornil tím, že zboural památkové chráněnou a architekty ceněnou čekárnu z hrázděného zdiva a zároveň, také nelegálně, vykácel všechnu zeleň v bezprostředním okolí nádraží včetně vzrostlých lip a topolů.

K nádraží by chtěl přistavět novostavby, jeho projekt však budí rozporuplné reakce ze strany památkářů i státní správy. Ačkoli budova potřebuje nutně opravu, nic se zde zjevně neděje.

Chátrající nádraží Praha - Vyšehrad


Další články
Nahoru