dnes
Středa - zatazeno
13°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
16°C
pozítří
Pátek - oblacno
18°C
Fotogalerie: úpadek vyšehradského nádraží. Dříve skvost, dnes ruina
Historická a památkově chráněná budova bývalého nádraží Praha - Vyšehrad. Foto: autor

Fotogalerie: úpadek vyšehradského nádraží. Dříve skvost, dnes ruina

Smutný příběh bývalého nádraží Praha – Vyšehrad pokračuje. Navštívili jsme bezprostřední okolí tohoto architektonického skvostu, který je už bohužel mnoho let ruinou a jeho stav se, jak můžete vidět z přiložené fotogalerie, nijak nezlepšuje. Spíše naopak.

České dráhy se rozhodly před šesti lety chátrajícího nádraží zbavit. Ačkoli o budovu usilovala Městská část Praha 2, která zde chtěla vybudovat multikulturní centrum, státní firma raději nádraží prodala za 42,5 milionu korun společnosti TIP Estate. „Musíme být dobří hospodáři,“ znělo tehdy z drah na vysvětlenou, proč daly přednost prodeji než bezúplatnému převodu.

Nový majitel na sebe upozornil tím, že zboural památkové chráněnou a architekty ceněnou čekárnu z hrázděného zdiva a zároveň, také nelegálně, vykácel všechnu zeleň v bezprostředním okolí nádraží včetně vzrostlých lip a topolů.

K nádraží by chtěl přistavět novostavby, jeho projekt však budí rozporuplné reakce ze strany památkářů i státní správy. Ačkoli budova potřebuje nutně opravu, nic se zde zjevně neděje.

Chátrající nádraží Praha - Vyšehrad


Odloženo: První Veřejné fórum Prahy 11

Dnes ve 12:42

Radnice Prahy 11 první Veřejné fórum naplánovala a připravila na 8. října do Komunitního centra Matky Terezy. S ohledem na vývoj epidemiologické situace a vládní omezení pro vnitřní akce radnice konání akce odkládá.

Praha 5: Uzavření úřadu pro veřejnost z důvodu konání voleb

28. září 2020 ve 20:32

Úřad městské části Praha 5 bude v pátek 2. října z důvodu konání voleb do Senátu Parlamentu ČR pro veřejnost uzavřen.

Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

28. září 2020 v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Další články
Nahoru