dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Fotogalerie: třicítka hasičů zasahovala na Pražském hradě, byl hlášen požár katedrály
Zásah při simulovaném požáru na Pražském hradě. Foto: Jak Kostík / HZS Praha

Fotogalerie: třicítka hasičů zasahovala na Pražském hradě, byl hlášen požár katedrály

Simulovaný požár v prostoru krovu severního výběžku Katedrály sv. Víta nad Wohlmutovou kruchtou, kaplí sv. Zikmunda a starou zákristií byl nahlášen na operační středisko dnes ráno deset minut před osmou hodinou.

Cílem cvičení byla likvidace požáru v prostoru krovu, prověření nástupních ploch pro výškovou techniku a její využití pro tuto budovu. „Ověřili jsme funkčnost suchovodů a hydrantové sítě. Při zásahu jsme spolupracovali se složkami ochrany Pražského hradu, Správou Pražského hradu a kustody Svatovítské kapituly,“ uvedla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

„Zjistili jsme, jaké máme možnosti provedení záchranných prací v prostorách katedrály s ohledem na památkovou péči,“ pokračovala.

Cvičení proběhlo bez větších problémů a třicítka zasahujících hasičů z Pražského hradu, Petřin a Holešovic si následně prohlédla celý objekt z hlediska požární ochrany.

„Přítomní hasiči zjistili přístupové možnosti a seznámili se s nejcennějšími památkami uvnitř objektu, které by museli v případě ostrého zásahu zachránit,“ dodala Pavlína Adamcová.

Zásah hasičů na Pražském hradě


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru