dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Sobota - jasno
3°C
Fotogalerie: Sorry zbytku republiky, ale pražské holky jsou nejhezčí. Potvrdil to tento casting
Pražský casting Česká Miss 2016. Foto: David Váňa

Fotogalerie: Sorry zbytku republiky, ale pražské holky jsou nejhezčí. Potvrdil to tento casting

Sedm dní, sedm castingů, šest měst a 47 nejkrásnějších dívek z České republiky. Tým soutěže Česká Miss najel více než 1 400 kilometrů – od Ústeckého kraje přes Jihočeský až po Moravskoslezský kraj. Chybět samozřejmě nesměla ani Praha, o uplynulém víkendu se v OC Quadrio uskutečnil závěrečný casting.

Úspěšné projití castingem je prvním krokem k získání titulu královny krásy. Ten může vyhrát jen jedna dívka, o které rozhodne porota během finálového galavečera na jaře 2016. Další dvě vítězky – Česká Miss World 2016 a Česká Miss Earth 2016 – vyberou diváci svými hlasy. Všechny tři vítězky budou naši zemi reprezentovat i v celosvětových finále soutěží Miss Universe, Miss World a Miss Earth. 

Do semifinále vybrala porota 47 dívek, z nichž deset postoupí do finálového kola. „Potěšilo mě, že se i v letošním roce přihlásilo tolik dívek. Zkušenosti, které jim Česká Miss nabízí, jsou opravdu jedinečné,“ komentuje ředitelka soutěže Marcela Krplová.

Zajímavostí je, že nejvíce se mezi soutěžícími objevovaly modrooké brunetky, naopak zelenookých a zrzavých dívek bylo na castinzích jen po skrovnu. Dívky se předvedly jak v rozpuštěných vlasech, tak ve staženém culíku, aby odborná porota mohla zhodnotit každý detail v obličeji. Uchazečky, které se zúčastnily castingů, jsou narozené mezi 1. listopadem 1991 a 31. prosincem 1997 včetně. Věkovou hranici 18–24 let nastavují kritéria světových soutěží.

Co nyní dívky čeká?

Semifinále proběhe 5. prosince na Dolní Moravě ve Vista Wellness hotelu, z něhož vzejde deset finalistek. Ty čeká nejen zábava, ale i práce. Například v lednu pojedou na čtrnáctidenní soustředění v Thajsku, které bude první velkou přípravou na den D – slavnostní galavečer soutěže. Domácí soustředění pak proběhne na začátku února na farmě Čapí Hnízdo. 

Pražský casting soutěže Česká Miss 2016

V únoru se také již tradičně zúčastní Plesu v Opeře. „Soustředění je skvělou příležitostí se poznat, a zároveň i naučit se řadu nových dovedností, které dívky využijí nejen v soutěži, ale i osobním či profesním životě,“ vysvětluje patronka soutěže Iva Kubelková. „Během castingů jsme viděli hodně zajímavých osobností, které bude úžasné i dále sledovat. Jsem ráda, že se dívky do soutěže hlásí,“ uzavíra Iva Kubelková. 

Do semifinále z castingu v Praze postoupily tyto dívky:

 ·      Bezděková Andrea, č. 37

·         Faitová Kristýna, č. 49

·         Havlická Julie, č. 91

·         Hávová Michaela, č. 87

·         Lekešová Kristina, č. 1

·         Myslíková Natálie, č. 14

·         Neradová Barbora, č. 70

Šujaková Mária, č. 104


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru