dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Fotogalerie: zemětřesení na magistrátu! Jihomoravský hejtman Hašek primátorem Prahy, Hudeček jeho náměstkem a Vávra mimo hru
Vítej Michale, bude se ti tu líbit. Pražský primátor Tomáš Hudeček (vpravo) zdraví před vchodem do pražského magistrátu hejtmana Michala Haška. Foto: archiv MHMP

Fotogalerie: zemětřesení na magistrátu! Jihomoravský hejtman Hašek primátorem Prahy, Hudeček jeho náměstkem a Vávra mimo hru

Byl únik fotek ze schůzky Moravanů na pražském magistrátu neplánovaným, nebo naopak promyšleným krokem strategie před podzimními komunálními volbami? Podle dobře informovaného zdroje na pražském magistrátu stála za jednáním hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška s pražským primátorem Tomášem Hudečkem příprava nečekané ofenzivy, kterou vypálí v letošních komunálkách Morava Pražákům rybník.

Zbraň, ze které pálí proti oblíbenému primátorovi Tomáši Hudečkovi jeho protivníci, spočívá v jeho severomoravském původu. Politik, který za měsíc oslaví pětatřicáté narozeniny, pochází z Olomouce. „Kritiků moc není. Je to jen pár zapšklých zoufalců, kteří takto podle Hudečka napadají," uvedl zdroj. 

hudecek-hasek-1-nahled

Nadšení ze vzájemného setkání

„Většině Pražanů se Hudečkova rázovitost, nadhled, ráznost, ale zároveň rozvaha a mladický kukuč líbí. Primátor si získal jejich srdce,“ prozradil jeden z mnoha poradců primátora, který však nechtěl být z obavy o své teplé místečko jmenován.

Podle něj aktuálně vládne v táboru Hudečkovců nervozita z hnutí ANO mediálního magnáta a ministra financí Andreje Babiše. „Hudečkova popularita by v letošních volbách nemusela stačit, proto se ambiciózní primátor nechal přemluvit k nečekanému tahu. Bude před volbami podporovat silného kandidáta ČSSD, jehož prvním náměstkem se po volbách stane. Bude to pád o stupínek níže, ale přesto zůstane u moci,“ pokračoval poradce.

Politolog: Hašek je logická voba

hudecek-hasek-nahled

Pohoda se přenesla i k jednacímu stolu

Oním silným kandidátem ČSSD by podle zákulisích informací měl být současný Jihomoravský hejtman Milan Hašek. Takové jméno by asi čekal málokdo! „Jakkoli to zní na první pohled praštěně, má to pragmatickou logiku. Moravan v čele Prahy se v osobě Hudečka osvědčil, tak proč nenasadit do nejvyššího vedení města hned Moravany dva,“ přemítá politolog Ján Slunéčko.

hudecek-hasek3-nahled

Jdeme na to, není na co čekat

„Pokud však ANO povede v pražských volbách kalibr jménem Jan Kasl, musí i topka reagovat, když chce zůstat u koryta. Hudeček i přes dosavadní úspěch moc zkušeností nemá, Hašek je logická volba. Jen bych mu doporučil do TOP 09 rovnou přestoupit, obrousí to hrany,“ pokračuje.

vavra-hasii-nahled

Vávrova protiakce?

Pomůžou Vávrovi hasiči?

Ze vzájemné náklonnosti Tomáše Hudečka a Michala Haška je údajně zděšen Hudečkův první náměstek Jiří Vávra. Na veřejnost se dostala fotka z krizového štábu, na který si Vávra přizval i hasiče. „Asi, aby tenhle nečekaný pakt spláchnuli. Pokud se jim to nepovede, tak Vávru zachrání snad už jen neověřená informace, že žádné námluvy Moravanů neprobíhají, ale jde o aprílový žert,“ dodal politolog Slunéčko.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru