dnes
Čtvrtek - jasno
10°C
zítra
Pátek - jasno
9°C
pozítří
Sobota - jasno
7°C
Fotogalerie: ruiny osady Buďánka, která byla připomínkou průmyslové minulosti Smíchova
Ruina jednoho z domů. Ani těch ruin už v osadě moc nezbylo. Foto: Jindřich Dvořák

Fotogalerie: ruiny osady Buďánka, která byla připomínkou průmyslové minulosti Smíchova

Kolem ruin bývalé dělnické osady Buďánka v Praze 5 začalo být v posledních týdnech opět živo. Vedení metropole si na radnici páté městské části vyžádalo veškerou dokumentaci vztahující se k osadě a její zamýšlené obnově.

Zájem magistrátu o osud osady označila radnice Prahy 5 za politický akt a pomstu exstarosty Radka Klímy z TOP 09. Server Pražský patriot se minulý týden zbytky osady prošel.

Dříve zde stávaly dvě desítky domů. Dnes je místo smutnou ukázkou toho, jak může dopadnout neúcta k historii. Politická reprezentace po roce 1989 měla spoustu příležitostí chátrající Buďánka zachránit, nicméně to neudělala.

Osada Buďánka v únoru 2014


Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

Dnes ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

Včera v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

Včera v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

13. listopadu 2018 ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Listopadové Dny geografie na Albertově

12. listopadu 2018 v 08:46

Na Albertově bude od 19. do 23. listopadu probíhat již pátý ročník Dnů geografie. Program bude rozmanitý a připravila ho především výzkumná centra geografické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se geografie a demografie studují jako vědecké obory.

Další články
Nahoru