dnes
Středa - jasno
28°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
30°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
18°C
Fotogalerie: Prvorepublikový palác YMCA, perla moderního klasicismu. Ze střechy je nádherný výhled
Součástí telocvičny je stará běžecká dráha. Foto: JP

Fotogalerie: Prvorepublikový palác YMCA, perla moderního klasicismu. Ze střechy je nádherný výhled

Multifunkční palác YMCA je šestipatrová, památkově chráněná budova v ulici Na Poříčí. Byl postaven ve stylu moderního klasicismu v roce 1928 a stále si zachovává své architektonické přednosti. Prošli jsme si ho s fotoaparátem a podívali se i na běžně nepřístupnou střechu.

Kromě mnoha komerčně pronajatých prostor se v Paláci nachází sídlo pražské, české i evropské YMCA. Funguje zde sportovní centrum s posilovnou, bazénem a tělocvičnou. V té je unikátní běžecká dráha s klopenými zatáčkami. V budově je také malé předškolní zařízení, česko-anglická mateřská školka, a dodnes zde jezdí výtah páternoster, jeden z nejstarších v Praze. Působí zde restaurace s jedinečnými vysouvacími okny.

Palác YMCA - perla moderního klasicismu


Český červený kříž Prahy 1 obdrží od města dotaci na mimořádnou pohotovost

Včera ve 20:24

Praha poskytne finanční příspěvek Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Prahy 1. Prostředky ve výši 1 376 000 korun jsou, podle usnesení pražského zastupitelstva z minulého týdne, určeny k zajištění humanitární pohotovosti v případě mimořádných...

Městská část poskytne peníze spolku Akord na pomoc osamělým seniorům a chronicky nemocným

Včera v 09:47

Zastupitelé Prahy 2 souhlasili na svém včerejším zasedání s poskytnutím účelové dotace ve výši 850 tisíc korun spolku Akord na rok 2018. Peníze budou využity na poskytování terénních asistenčních služeb seniorům a zdravotně postiženým občanům Prahy 2.  

Pocta Miladě Horákové

Včera v 07:36

Jak by asi JUDr. Milada Horáková hodnotila současnost země, kterou milovala, co by jí přála k jejímu stoletému výročí a jak by viděla její budoucnost? Přijďte se zkusit 27. června společně s touto ženou – na akci ji opravdu uvidíte, se starostou Prahy 1 Oldřichem Lomeckým, předsedou Nadačního...

Další články
Nahoru