dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Obrazem: Připravuje se parodie nynějšího kultu krásy. Ženě visí kondomy z očí, jiná má plnovous
Výstava děl Eleny Steiner slibuje zajímavý zážitek. Foto: archiv Art Salon S

Obrazem: Připravuje se parodie nynějšího kultu krásy. Ženě visí kondomy z očí, jiná má plnovous

Česko-rakouská umělkyně Elena Steiner bude poprvé vystavovat v Praze, kde představí svoji tvorbu v rámci putovní výstavy BODY TALKS. Výstava, která byla nedávno zahájena ve Frankfurtu, bude po letních prázdninách představena v prostorách galerie Art Salon S v Tančícím domě.

Elena Steiner představí v rámci pražské výstavy BODY TALKS svou současnou tvorbu. K vidění budou převážně trojrozměrné fotorealistické malby v nadživotní velikosti a realistické olejomalby.

Ve svých převážně velkoformátových, takřka fotorealistických, malbách se Elena zabývá soudobým kultem lidského těla. Její tvorba se vyznačuje kritickým a převážné sarkastickým přístupem k přetváření lidského zevnějšku. Autorka vtipně a s nadhledem paroduje současnou vizi fyzické krásy. Propojením malby s reálnými předměty dociluje silně satirických trojrozměrných instalací.

Ochutnávka pražské výstavy BODY TALKS

„To, co mě na tomto tématu fascinuje, je propast mezi ideálem a realitou. Na jedné straně stojí fiktivní obraz lidského těla, ovlivněný reklamou a médii, na druhé straně jsme konfrontováni s tělem reálným. A mezi těmito dvěma póly se nacházíme my ,normální lidé´, kteří vynakládají neuvěřitelné úsilí a podstupují nepřiměřené riziko jen proto, aby se proměnili v někoho jiného a uspokojili tak podvědomou touhu po nové, vykonstruované osobnosti,“ říká umělkyně.

„BODY TALKS je o střetu dvou světů, ideálního a toho reálného. Elena Steiner je konstruktérkou osob, které neexistují, a vytváří fikci svého světa, kde figurují skutečné identity, které jsou deformovány 3D efektem tak, že tyto inscenace lze vnímat třetí osobou jako satiru na krásu lidského těla. Ve své olejomalbě Elena zase nabízí pohled do nitra lidského těla, tedy psychiky a citových pochodů člověka v různých situacích. Výstava tak nabízí pohled na lidské tělo a duši z různých perspektiv," říká Kateřina Kombercová, která Elenu Steiner zastupuje.

Elena Steiner / BODY TALKS
Výstava 11. 9. – 31. 12. 2014
Galerie Art Salon S Tančící dům
Jiráskovo náměstí 6, Praha 2
Kurátor výstavy: Barbora Maštrlová


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru