dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Fotogalerie: při nakupování ve smíchovském obchoďáku vás zasáhnou herecké city a vášně
Zuzana Onufráková jako Marilyn ve hře Parchant Marilyn. Foto: Alena Hrbková

Fotogalerie: při nakupování ve smíchovském obchoďáku vás zasáhnou herecké city a vášně

Smích, pláč, úžas, strach i šílenství ve tvářích hereček a herců Švandova divadla nabízí tento týden otevřená výstava divadelních fotografií Zaostřeno na divadlo v prvním patře Obchodního centra Nový Smíchov. Celkem třiadvacet černobílých velkoformátových snímků z aktuálních představení divadla tu bude vystaveno až do 26. října. Prohlídka výstavy je zdarma, otevřeno je denně od 7 do 24 hodin.

Vystavené zvětšeniny od šesti divadelních fotografů zachycují ty nejvypjatější a zároveň i nejzajímavější okamžiky z představení, která má smíchovská scéna na svém současném repertoáru.

K těm patří třeba výborné severské komedie Kdo je tady ředitel? a Kurz negativního myšlení s Michalem Dlouhým, který exceluje i v inscenaci Vladimirova děvka. K dalším zajímavým hrám se u Švandů řadí například „dámská“ autorská inscenace CRY BABY CRY s Petrou Hřebíčkovou, Kristýnou Frejovou a Klárou Cibulkovou, divadelní dokument Parchant Marilyn se Zuzanou Onufrákovou, adaptace hororového románu Frankenstein s Filipem Čapkou, adaptace filmu Nebe nad Berlínem s Patrikem Děrgelem nebo nová inscenace Krakatit s Robertem Jaškówem.

Fotografický vír divadelních citů a vášní doplní dnes v 16 hodin i živá vystoupení hereček a herců, kteří jsou ve Švandově divadle doma. Ta se odehrají přímo mezi kolemjdoucími a nakupujícími. Fotografování hereckých performancí i celé expozice bude tentokrát nejen dovoleno, ale i vítáno.

Výstava Zaostřeno na divadlo: Švandovo divadlo objektivy fotografů. Autoři fotografií: Patrik Borecký, Michal Hančovský, Alena Hrbková, Alžběta Jungrová, Kateřina Zahradníčková a Robert Vlk. Přízemí OC Nový Smíchov, od 10.9. do 26.10., otevřeno denně 7.00–24.00 hod, vstup zdarma.

Emoce ve Švandově divadle


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru