dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Fotogalerie: pražská farma zve na křtiny mláďat, nová jména dostanou kůzlata, jehňata a kuřata
Starostlivá máma. Foto: Toulcův dvůr

Fotogalerie: pražská farma zve na křtiny mláďat, nová jména dostanou kůzlata, jehňata a kuřata

Ve středu 14. května proběhnou na Toulcově dvoře tradiční křtiny mláďat. Tato každoročně pořádaná akce pro širokou veřejnost proběhne mezi čtvrtou a šestou hodinou odpolední.

Letos obdrží nová jména maličká kůzlata, jehňata a kuřata. Společně s křtinami mohou návštěvníci využít veřejnou prohlídku farmy a dozví se zajímavosti ze života všech zvířat tradičních českých plemen, která se na farmě Toulcova dvora nachází.

„Pro děti budou připraveny také hry na motivy zvířecích rodin. Vstupné je dobrovolné, akce je vhodná pro návštěvníky jakéhokoli věku,“ uvedl tiskový mluvčí dvora Daniel Škvařil.

Mláďata v Toulcově dvoře

Farma na Toulcově dvoře je využívána pro ekologickou výchovu v rámci výukových programů, seminářů a kroužků. Cílem farmy je návštěvníkům, a to především dětem, co nejblíže zpřístupnit život zvířat.

Ta žijí na farmě v podmínkách tzv. welfare, tedy důstojné životní pohody. „Na farmě Toulcova dvora najdete mimo tradičních českých plemen hospodářských zvířat také zookoutek s řadou domácích mazlíčků,“ dodal Daniel Škvařil.

Podívejte se také: Fotogalerie – za hospodářskými zvířaty nemusíte na venkov, v Praze žijí původní česká plemena 


Další články
Nahoru