dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Fotogalerie: Praha má zástupce mezi deseti nejlepšími bary světa
Bar je v centru Prahy. Foto: Black Angel’s bar

Fotogalerie: Praha má zástupce mezi deseti nejlepšími bary světa

Black Angel’s bar, v hotelu U Prince na Staroměstském náměstí, je v historii první bar v České republice, který byl v rámci každoročního předávání světových barových cen Tales of the Cocktail 2013 nominován mezi deset nejlepších hotelových barů na celém světě.

Tales of the Cocktail je nejprestižnější žebříček barového světa, který je přirovnáván k filmovým Oskarům. Současně se v žebříčku umístilo i šest barů z USA, dva z Velké Británie a jeden ze Švýcarska.

Hlavním hodnotícím kritériem poroty při volbě deseti nejlepších hotelových barů světa byla i v tomto roce kvalita koktejlů, servisu, surovin používaných do drinků, kvalita personálu a znalost produktů, historie barmanského řemesla a koktejlů, složení koktejlového menu a mnoho dalších.

Black Angel’s bar  porotci osobně navštívili

Letos je to zatím nejlepší výsledek, kterého Black Angel’s bar dosáhl, ale velké světové úspěchy zaznamenal i v předchozích letech. Například v minulém roce se tento bar dostal dle deníku The Sunday times mezi 50 nejlepších a u nás získal na Czech Bar Awards 2012 ocenění „Nejlepší hotelový bar“.

„Naši barmani vyhrávají soutěže a dělají tímto způsobem reklamu baru po celém světě. Reprezentují nás na světových finále a tam většinou porotci jezdí a mohou získávat prvotní informace o potenciálně dobrých barech,“ říká barmanager Black Angel’s baru Pavel Šíma.

Jak se vůbec stane, že se bar dostane do nominace a následně se umístí na takto vysoké pozici? „Někteří porotci náš bar osobně navštívili a posléze mu dle svého uvážení přidělili určitý počet bodů. Každý z nich si vytváří svůj žebříček pěti nejlepších a pak se ze všech na základě bodového ohodnocení vybere deset nejlepších,“ říká Pavel Šíma.

Black Angel’s bar


Další články
Nahoru