dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - zatazeno
27°C
Fotogalerie: Potápěči hasičů hledají v podzemní části Motolského potoka pohřešovaného hledače kešek
Hledání pohřešovaného muže v pražském podzemí. Foto: Jan Kostík / HZS Praha

Fotogalerie: Potápěči hasičů hledají v podzemní části Motolského potoka pohřešovaného hledače kešek

Potápěči pražských hasičů se v neděli v 11 hodin opět vrátili na pražskou náplavku, aby pokračovali v hledání pohřešovaného muže v podzemní části Motolského potoka. O asistenci pražské hasiče požádali policisté.   

Hasiči si museli připravit vstupy do podzemí v celé délce stoky. Zmapování a podpora orientace byla prováděna ve spolupráci s pracovníky Pražských vodovodů a kanalizací.

Poprvé vstoupili potápěči do podzemí před 14. hodinou v oblasti Košířského náměstí. Až do 16:30 hodin systematicky postupovali v pátrání. Každých 30 minut dostávali informace o aktuálním vývoji počasí. Občas muselo být pátrání přerušeno. 

„Pohyb a komunikace v podzemí je velmi obtížná, špatně fungují vysílačky a mobilní signál. Hasiči nicméně velmi pečlivě prohledávali všechna zákoutí podzemní stoky,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. .

 Před 17. hodinou bylo pátrání ukončeno s tím, že do podzemí se potápěči vrátí v pondělí v dopoledních hodinách. 

20180610a-potapeci-kostik45

20180610a-potapeci-kostik47

20180610a-potapeci-kostik51

20180610a-potapeci-kostik52

20180610a-potapeci-kostik63

20180610a-potapeci-kostik60


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Dnes v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Včera v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Včera v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Včera v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru