dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Fotogalerie: politici statovali ve školách, před dětmi se snažili ukázat lidskou tvář
Pražský primátor Tomáš Hudeček s nadšenou školačkou. Foto: MHMP

Fotogalerie: politici statovali ve školách, před dětmi se snažili ukázat lidskou tvář

Jsou události, u kterých prostě politici za doprovodu vlastních či pozvaných fotografů a reportérů nesmí chybět. Veřejnost má tak možnost vidět, jak politik poctivě odvolil mezi prvními, jak siláckým úderem krumpáče do ztvrdlé země zahájil nějakou stavbu, či naopak, jak přestřihnutím pásky zahajuje činnost nového úseku metra, silničního tunelu a provoz nové knihovny.

Mezi události, při kterých politici rádi ukazují svou lidskou tvář, patří bezesporu začátek a konec školního roku. Politik vedle usměvavých dětských tváří prostě vypadá nějak lidštěji. To volení zástupci ví už velmi dlouho.

S dětmi se rádi fotili komunističtí pohlaváři, stejně jako polistopadoví politici. Ani ti současní nejsou výjimkou. Do redakce Pražského patriota tak dorazila řada pozvánek a informací o tom, kde politici statovali v první školní den.

Do terénu vyrazili i nejvyšší představitelé města, atmosféra školních lavic na ně zapůsobila, řádně se rozněžnili a byli naměkko. „Vstup do školy je pro každé dítě velkou životní změnou a klade na prvňáčky mnohem vyšší nároky na vlastní odpovědnost,“ sdělil primátor Tomáš Hudeček, když informoval, že prvňáčci dostali od města reflexní vestu.

„S prvňáčky jsem se sešel už loni jako hrdý otec jednoho z nich a jsem rád, že jsem se s nimi mohl potkat také letos, ovšem tentokrát v roli zástupce Prahy,“ uvedl hrdě 1. náměstek primátora Jiří Vávra.

Politici vyrazili do škol


Další články
Nahoru