dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Fotogalerie: Papír vyhozený Pražany třídí vězni
Jeden z pracujících odsouzených. Foto: Jan Puci

Fotogalerie: Papír vyhozený Pražany třídí vězni

Dva tucty odsouzených pracují na třídicích linkách papíru v Praze 9 a v Chrášťanech u Prahy. Čtrnáct z ruzyňské věznice, deset z pankrácké. Odsouzení jsou za majetkovou trestnou činnost a pracují na ranních a odpoledních směnách. Zkušenosti s nimi jsou dobré, počet vězňů pracujících v areálech společnosti Pražské služby (PSAS) se proto možná v budoucnu zdvojnásobí.

„Výběr vězňů má na starosti komise, která posuzuje vlastnosti odsouzeného, zda měl kázeňské přestupky, délku trestu i charakter trestné činnosti, kterou páchal. Jedná se o odsouzené za převážně majetkovou trestnou činnost," uvedl ředitel Vazební věznice Praha – Pankrác Petr Suk.

Desítka z odsouzených pracuje v třídírně v Praze 9, zbylí na třídicí lince v Chrášťanech. „Odsouzení nahradili takzvané agenturní pracovníky, kteří jsou převážně z bývalého východního bloku," řekl mluvčí PSAS Radim Mana.

Pražské služby zajišťují dopravu vězňů na pracoviště a zpět, odsouzeným poskytly i základní pracovní pomůcky. Navíc byl odsouzeným vyčleněn speciální oddělený prostor, kde se mohou převléknout nebo strávit obědovou přestávku.

Dohled na pracovištích zajišťuje v nepravidelných intervalech vězeňská služba. Vězni se při práci nesmí bavit s kolegy, pouze o věcech souvisejících s prací, nesmí používat komunikační prostředky ani návykové látky.

Za práci dostávají 4500 korun měsíčně, věznice si z toho vezme část na náklady spojené s výkonem trestu, případně na splátky exekucí či dluhů.

img-9333-nahled

img-9350-nahled

img-9337-nahled

img-9365-nahled

img-9354-nahled

img-9368-nahled

img-9374-nahled

img-9401-nahled


Další články
Nahoru