dnes
Sobota - polojasno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Fotogalerie: noční drama na Novodvorské, shořel zde autobus MHD
Zásah hasičů u hořícího autobusu. Foto: Milan Pacík / HZS Praha

Fotogalerie: noční drama na Novodvorské, shořel zde autobus MHD

Pravděpodobně kvůli technické závadě začal dnes zhruba půl hodiny po půlnoci hořet na Novodvorské nedaleko od kulturního centra autobus číslo 197. Zatím nelze vyloučit ani úmyslné založení požáru, při kterém se naštěstí nikomu nic nestalo.

Nejdříve se objevil u zastávky Sídliště Novodvorská v zadní části autobusu kouř. Řidič si ve zpětném zrcátku všiml plamenů, které šlehaly ze zadní vnitřní části autobusu a rychle se šířily. Okamžitě zastavil a otevřel dveře, aby mohla zhruba padesátka cestujících urychleně vystoupit.

I přes rychlý zásah hasičů autobus téměř celý shořel. Škoda je odhadována na půl milionu korun. Policisté během zásahu hasičů uzavřeli celou ulici Novodvorskou od ulice V Zálesí.

Kriminalisté v současné době zjišťují příčinu požáru a zajišťují veškeré důkazní prostředky. Prověřují také variantu, že požár mohl založit někdo úmyslně. V případě prokázání úmyslného zapálení hrozí pachateli za trestný čin obecného ohrožení až osmileté vězení.

„Žádáme všechny případné svědky, a to především cestující z autobusu číslo 197, kteří si například všimli podezřelého chování ostatních cestujících, aby kontaktovali tísňovou linku 158," uvedla mluvčí pražské policie Hana Jeřábková.

Hořící autobus na Novodvorské


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru