dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Fotogalerie: nedaleko Pražského hradu narazila moderní souprava do staré tramvaje s turisty
Zadní část výletní tramvaje nedopadla moc dobře. Foto: Jan Puci

Fotogalerie: nedaleko Pražského hradu narazila moderní souprava do staré tramvaje s turisty

V sobotu pár minut před osmou hodinou večer se srazily tramvaje při cestě z Chotkových sadů na Malostranskou. Nejmodernější tramvaj dopravního podniku ForCity nedobrzdila a narazila do starého vozu T3, který byl plný turistů.

Tramvaj číslo 18 narazila v ulici Chotkova na počátku klesání ke stanici metra Malostranská do tramvaje plné převážně asijských turistů. Náraz byl poměrně silný, 11 lidí bylo zraněno, ale naštěstí jen lehce. Šlo především o zhmožděniny. 

Na místě zasahovala sanitka, která některé zraněné cizince odvezla do čtyř nemocnic. Zdravotní ošetření si vyžádal kvůli bolestem hlavy i řidič jedné z tramvají. Škody na vozech nejsou ještě vyčísleny. Ve směru do centra hodinu a devět minut nejezdily tramvaje číslo 12, 20,22 a 18.

„Vzhledem k charakteru nehody policisté na místě odkláněli  dopravu ve směru na Klárov. Okolnosti nehody, jakož i míru zavinění šetří dopravní policisté ve spolupráci s dispečery dopravního podniku,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Škoda na obou tramvajích se odhaduje na půl milionu korun. 

 

 

Do tramvaje s turisty narazila tramvaj číslo 18


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru