dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Fotogalerie: náročný zákrok hasičů. Přes hodinu zachraňovali dívku z Podbabských skal
Záchrana dívky, která uvízla na skále, dopadla dobře. Foto: Roman Půta / HZS Praha

Fotogalerie: náročný zákrok hasičů. Přes hodinu zachraňovali dívku z Podbabských skal

Více než hodinu zachraňovali v neděli večer pražští hasiči dívku v nebezpečném terénu přírodní památky Podbabské skály. Lehce zraněnou mladou ženu se podařilo vyprostit a předat do rukou záchranářů.

Hasiči speciálně vycvičení na zásahy v náročném terénu museli včera ve tři čtvrtě na osm večer vyrazit na skály u Lysolají. Na Podbabských skalách totiž uvízla dívka.

„Zákrok nebyl jednoduchý. Dva členové lezecké skupiny se museli vypravit z území pod skalami, zbytek se k dívce dostal z vrchu. Případ byl nahlášen v 19:42 a zákrok ukončen v 21 hodin,“ popsala mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Podle ní nejsou podobné zákroky v Praze výjimečné, hasiči občas zasahují na skalách v Šáreckém a Prokopském údolí i na dalších místech. Ne vždy se jedná o nezodpovědnost lidí, někdy se dostanou do problémů a mimo cestu i třeba kvůli uklouznutí. Z takovéto příčiny musel být dokonce jednou zachraňován i pes.

Záchrana dívky na Podbabských skalách


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru