dnes
Sobota - prehanky-dest
9°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Fotogalerie: Nahlédli jsme do kufříku s luxusními šminkami manželky Karla Čapka
Detail obsahu kufříku s líčidly. Foto: Jan Puci

Fotogalerie: Nahlédli jsme do kufříku s luxusními šminkami manželky Karla Čapka

Čapkova vila v Praze 10 postupně odhaluje svá tajemství. Při chystané rekonstrukci bylo objeveno už mnoho zajímavých předmětů. Mezi poslední nálezy patří kufřík s líčidly a dalšími „dámskými proprietami,“ které patřily manželce Karla Čapka Olze Scheinpflugové.

Jedněmi z posledních předmětů, které byly nalezeny při inventuře ve vile, jsou posmrtná maska, kterou sejmul Čapkův přítel asi hodinu po autorově smrti, smuteční závoj, který měla Čapkova manželka Olga Scheinpflugová na jeho pohřbu, vějíře a také kufřík s líčidly této slavné herečky.

„Líčidla v kufříku byla na svou dobu velice luxusní. Olga si je střežila jako oko v hlavě, nosila si je do divadla na Vinohradech, kde vystupovala,“ uvedla Šárka Doležalová z úřadu městské části Praha 10.

Olga Scheinpflugová zemřela v roce 1968. Podívejte se na detailní snímky obsahu jejího kufříku, který čekal v Čapkově vile desítky let na své znovuobjevení.

img-1086-nahled

img-1091-nahled

img-1093-nahled

img-1111-nahled

img-1112-nahled

img-1113-nahled

img-1114-nahled

Další aktuální nálezy v Čapkově vile:

kalamar-nahled

Nepřekotitelný kalamář

vejir-scheinpflugova-nahled

Vějíře Olgy Scheinpflugové

posmrtna-maska-capek-nahled

Posmrtná maska Karla Čapka

zavoj-scheinpflugova-nahled

Smuteční závoj Olgy na pohřbu Karla Čapka


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru