dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Fotogalerie: Mokrá Vlasta. Prošli jsme se pod radnicí Prahy 10, které už dlouho škodí voda
I tyto prostory jsou součástí budovy, ve které sídlí radnice Prahy 10. Foto: Jan Puci

Fotogalerie: Mokrá Vlasta. Prošli jsme se pod radnicí Prahy 10, které už dlouho škodí voda

Ať už se politici v Praze 10 jednou rozhodnou přestěhovat Úřad městské části do jiné budovy, postavit nové sídlo, nebo zrekonstruovat to stávající, je zřejmé, že špatný stav panelové budovy Vlasta ze sedmdesátých let je k nějakému rozhodnutí přiměje. Do budovy zatéká, voda ji poškozuje. Server Pražský patriot se do poškozených podzemních prostor vypravil s fotoaparátem.

Spodní voda způsobuje nemalé problémy prosakováním základů budovy. Omítky opadávají, fleky se objevují na stěnách i stropech. Když hodně prší, na některých místech se objeví i kaluže. Za havarijní stav může špatná izolace objektu.

„Víme o tomto havarijním stavu, který je spojen ještě s dalšími problémy budovy. Stavba koncipovaná pro úřad v sedmdesátých letech již nesplňuje požadavky pro nynější zajišťování rozsáhlé agendy pro městskou část a její občany,“ uvedl starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík.

Podzemní prostory radnice Prahy 10 poškozuje voda


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru