dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Fotogalerie: Místo posypu povezou vodu, zimní sypače byly přebudovány na kropící vozy
Ještě namontovat cisternu a je hotovo. Foto: JP

Fotogalerie: Místo posypu povezou vodu, zimní sypače byly přebudovány na kropící vozy

O tom, že zima definitivně ukončila svoji nadvládu, nesvědčí jen pohled na bující jarní přírodu, ale například i to, že sypací vozy byly přestaveny pro kropení silnic. K takovému „převlečení“ došlo v uplynulých dnech ve vysočanském areálu společnosti Pražské služby.

Přestavbu za sypačů podstoupily zhruba tři desítky vozů, s tím, že ze třetiny se staly „metaři“, zbytek bude čistit silnice vodou. Osm lidí zvládlo potřebné úpravy na začátku letní sezony od úterý, včera proces po čtyřech dnech dokončili.

„Je to sehraný tým. Tyto úpravy tu děláme už přes dvacet let, zatím se nikomu nic nestalo,“ pochválil kolegy vedoucí provozovny Jindřich Vyskočil.

Přebudované kropící vozy podle něj budou zvládat více činností. Kromě mokření vyprahlých ulic vodou dokážou také v horkých dnech třeba na náměstích krátkodobě rozprašováním vody do vzduchu, takzvaným mlžením, osvěžit kolemjdoucí. V případě nutnosti mohou posloužit jako cisterna pro hasiče. „Anebo rozvézt vodu klientům, kteří si objednají naplnění bazénu na zahradě,“ pokračoval Vyskočil.  

Kropící vozy budou připraveny ke službě až do konce října, kdy opět „převléknou kabát“ a během pár dní budou přebudovány na zimní sypače.

Jak přeměna sypačů na kropící vozy vypadá, se podívejte v následující fotogalerii:

Přestavba zimních sypačů na kropicí vozy v areálu Pražských služebGalerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru