dnes
Pondělí - zatazeno
3°C
zítra
Úterý - zatazeno
4°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Fotogalerie: Maxijedlík v ráži, během tří minut spořádal 1,2 kilogramu jitrnic
Maxijedlík Jaroslav Němec (na snímku vlevo) většinou soutěže v pojídání jídla na čas vyhrává. Foto: Pavel Novotný.

Fotogalerie: Maxijedlík v ráži, během tří minut spořádal 1,2 kilogramu jitrnic

Jaroslav Němec, který má přezdívku Maxijedlík, se ročně zúčastní zhruba tří desítek soutěží v pojídání jídel na čas. Málokdy odejde poražen. Při závodech pojídá sladké i slané pokrmy. První letošní závod absolvoval v Máslovicích, které se nacházejí nedaleko od severních hranic Prahy.

Máslovický masopust se zabíjačkou na návsi letos obohatila soutěž v pojídání jitrnic. Pět soutěžících do sebe ládovalo tradiční zabijačkový pokrm tři minuty. Maxijedlík vyhrál s velkým náskokem, snědl 1,2 kilogramu jitrnic. „Odhaduji, že na délku měly dohromady přes metr,“ sdělil serveru Pražský patriot.

Závod startoval čtvrt hodiny před polednem. „Před ním jsem si dal lehčí snídani. Půl litru pudingu a dva rohlíky s pomazánkou. Po skončení jsem si pochutnal na výborných koláčích a koblihách z Máslovic,“ prozradil.

Na obdobné závody, které objíždí po celé republice, nijak zvlášť netrénuje. „Finančně by mě to zruinovalo a brzy bych se nevešel do dveří,“ usmál se.

Loni se zúčastnil 33 závodů v pojídání na čas. Třicetkrát vyhrál, třikrát skončil druhý. Sobotní akce v Máslovicích byla letos jeho prvním, ale určitě ne posledním závodem. Už se mu i stalo, že soutěžil v pojídání třikrát během jednoho dne.

Možná se letos ještě vrátí na stejné místo. Loni v dubnu se v Máslovicích při tradičních oslavách másla zúčastnil soutěže v pojídání bochníku chleba a čtvrt kilogramu másla na čas. Vše zvládl za 9 minut a 24 sekund, zvítězil suverénním způsobem. „Krátce před startem jsem si dal halušky a nedlouho po finiši klobásu,“ zavzpomínal.

Soutěž v pojídání jitrnic na čas - Máslovice, 27. 1. 2018

Loni snědl při soutěži na hradě Veveří šest špekáčků, na což potřeboval jen dvě minuty a 48 vteřin. A o den později nenašel přemožitele při pojídání tlačenky na čas. Půl kilogramu zabijačkové pochoutky spořádal za 79 vteřin.

Maxijedlík Jaroslav Němec je dokonce držitelem světového rekordu. Během dvou minut snědl 24 a půl natvrdo vařených vajec! Vše navrch zapíjel syrovými vajíčky.

Pokud byste čekali, že Maxijedlík je kvůli svému koníčku tlouštíkem, budete na omylu. Váží 85 kilogramů. Přičítá to výtečnému metabolismu, díky kterému nepřibírá. Podle svého lékaře je v pořádku. „Pokud bude zdraví sloužit, chci v soutěžích v pojídání pokračovat,“ dodal.

Soutěží zatím jen v Česku, jednou by rád jel poměřit své síly s ostatními do zahraničí. Jeho snem je newyorský šampionát v pojídání hot dogů.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru