dnes
Pondělí - jasno
20°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
23°C
pozítří
Středa - prehanky-dest
23°C
Fotogalerie: Maxijedlík v ráži, během tří minut spořádal 1,2 kilogramu jitrnic
Maxijedlík Jaroslav Němec (na snímku vlevo) většinou soutěže v pojídání jídla na čas vyhrává. Foto: Pavel Novotný.

Fotogalerie: Maxijedlík v ráži, během tří minut spořádal 1,2 kilogramu jitrnic

Jaroslav Němec, který má přezdívku Maxijedlík, se ročně zúčastní zhruba tří desítek soutěží v pojídání jídel na čas. Málokdy odejde poražen. Při závodech pojídá sladké i slané pokrmy. První letošní závod absolvoval v Máslovicích, které se nacházejí nedaleko od severních hranic Prahy.

Máslovický masopust se zabíjačkou na návsi letos obohatila soutěž v pojídání jitrnic. Pět soutěžících do sebe ládovalo tradiční zabijačkový pokrm tři minuty. Maxijedlík vyhrál s velkým náskokem, snědl 1,2 kilogramu jitrnic. „Odhaduji, že na délku měly dohromady přes metr,“ sdělil serveru Pražský patriot.

Závod startoval čtvrt hodiny před polednem. „Před ním jsem si dal lehčí snídani. Půl litru pudingu a dva rohlíky s pomazánkou. Po skončení jsem si pochutnal na výborných koláčích a koblihách z Máslovic,“ prozradil.

Na obdobné závody, které objíždí po celé republice, nijak zvlášť netrénuje. „Finančně by mě to zruinovalo a brzy bych se nevešel do dveří,“ usmál se.

Loni se zúčastnil 33 závodů v pojídání na čas. Třicetkrát vyhrál, třikrát skončil druhý. Sobotní akce v Máslovicích byla letos jeho prvním, ale určitě ne posledním závodem. Už se mu i stalo, že soutěžil v pojídání třikrát během jednoho dne.

Možná se letos ještě vrátí na stejné místo. Loni v dubnu se v Máslovicích při tradičních oslavách másla zúčastnil soutěže v pojídání bochníku chleba a čtvrt kilogramu másla na čas. Vše zvládl za 9 minut a 24 sekund, zvítězil suverénním způsobem. „Krátce před startem jsem si dal halušky a nedlouho po finiši klobásu,“ zavzpomínal.

Soutěž v pojídání jitrnic na čas - Máslovice, 27. 1. 2018

Loni snědl při soutěži na hradě Veveří šest špekáčků, na což potřeboval jen dvě minuty a 48 vteřin. A o den později nenašel přemožitele při pojídání tlačenky na čas. Půl kilogramu zabijačkové pochoutky spořádal za 79 vteřin.

Maxijedlík Jaroslav Němec je dokonce držitelem světového rekordu. Během dvou minut snědl 24 a půl natvrdo vařených vajec! Vše navrch zapíjel syrovými vajíčky.

Pokud byste čekali, že Maxijedlík je kvůli svému koníčku tlouštíkem, budete na omylu. Váží 85 kilogramů. Přičítá to výtečnému metabolismu, díky kterému nepřibírá. Podle svého lékaře je v pořádku. „Pokud bude zdraví sloužit, chci v soutěžích v pojídání pokračovat,“ dodal.

Soutěží zatím jen v Česku, jednou by rád jel poměřit své síly s ostatními do zahraničí. Jeho snem je newyorský šampionát v pojídání hot dogů.


Město podpořilo další ročník bezpečnostního projektu pro mateřské školy a setkání učňů Machři roku

Včera v 08:55

Pražští zastupitelé na dnešním zasedání schválili poskytnutí účelových dotací na realizaci osvědčených a úspěšných projektů v oblasti školství. Z městského rozpočtu podpořili 1,5 milionem korun projekt bezpečnostní průpravy dětí na předcházení úrazům a dalším negativním jevům u dětí a půl milionem...

Zastupitelstvo podpořilo Asociaci občanských poraden

Včera v 08:18

Asociace občanských poraden (AOP) obdrží od hlavního města finanční podporu ve výši 1,8 milionu korun. Na čtvrtečním zasedání o tom na návrh radního pro oblast sociálních věcí Daniela Hodka rozhodlo Zastupitelstvo hlavního města Prahy. 

Praha rozhodla o budoucnosti své policie. Schválila její koncepci

18. května 2018 v 16:10

Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo 17. května Návrh stabilizace, fungování a rozvoje Městské policie hlavního města Prahy do roku 2023. Strategicky významný dokument, jehož obsah přesahuje jednotlivá volební období, podpořila i část pražské opozice.  

Na Proseku lidé diskutují o podobě střížkovské části parku Přátelství

18. května 2018 v 09:01

Po devíti letech jednání 23. dubna městská část Praha 9 fakticky převzala pozemky mezi ulicemi Jiřetínská a Lovosická od společnosti OC9 s. r. o., která byla jejich dosavadním vlastníkem, aby mohla rozšířit sousední park Přátelství. A hned se rozjela diskuze s občany, co by ve střížkovské části...

Platy zaměstnanců pražského školství se posílí o celkem 600 milionů korun

18. května 2018 v 08:55

Na návrh pražské radní pro školství a evropské fondy Ireny Ropkové včera zastupitelstvo hlavního města schválilo historicky nejvyšší posílení platů pedagogických i nepedagogických pracovníků ve školství z městského rozpočtu. Zaměstnanci mateřských, základních, středních i vyšších odborných škol,...

Šeberov si půjčí na stavbu nové mateřské školy

18. května 2018 v 07:05

Zastupitelstvo Prahy schválilo poskytnutí návratné finanční výpomoci městské části Praha – Šeberov z rozpočtu hlavního města Prahy ve výši 24,5 mil. korun. Městská část vyžije tyto prostředky na předfinancování výstavby nové budovy mateřské školy Hrnčíře.

Hlavní město i letos podpoří výuku češtiny pro žáky s odlišným mateřským jazykem

17. května 2018 ve 20:14

Pražští zastupitelé na dnešním jednání schválili pokračování projektu systémové podpory výuky českého jazyka jako cizího jazyka v celkem jedenadvaceti školách na území hlavního města. Žákům s odlišným mateřským jazykem tak bude nabídnuta možnost bezplatné výuky českého jazyka přizpůsobené jejich...

Další články
Nahoru