dnes
Úterý - obcasny-dest
13°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
14°C
Fotogalerie: Maxijedlík v ráži, během tří minut spořádal 1,2 kilogramu jitrnic
Maxijedlík Jaroslav Němec (na snímku vlevo) většinou soutěže v pojídání jídla na čas vyhrává. Foto: Pavel Novotný.

Fotogalerie: Maxijedlík v ráži, během tří minut spořádal 1,2 kilogramu jitrnic

Jaroslav Němec, který má přezdívku Maxijedlík, se ročně zúčastní zhruba tří desítek soutěží v pojídání jídel na čas. Málokdy odejde poražen. Při závodech pojídá sladké i slané pokrmy. První letošní závod absolvoval v Máslovicích, které se nacházejí nedaleko od severních hranic Prahy.

Máslovický masopust se zabíjačkou na návsi letos obohatila soutěž v pojídání jitrnic. Pět soutěžících do sebe ládovalo tradiční zabijačkový pokrm tři minuty. Maxijedlík vyhrál s velkým náskokem, snědl 1,2 kilogramu jitrnic. „Odhaduji, že na délku měly dohromady přes metr,“ sdělil serveru Pražský patriot.

Závod startoval čtvrt hodiny před polednem. „Před ním jsem si dal lehčí snídani. Půl litru pudingu a dva rohlíky s pomazánkou. Po skončení jsem si pochutnal na výborných koláčích a koblihách z Máslovic,“ prozradil.

Na obdobné závody, které objíždí po celé republice, nijak zvlášť netrénuje. „Finančně by mě to zruinovalo a brzy bych se nevešel do dveří,“ usmál se.

Loni se zúčastnil 33 závodů v pojídání na čas. Třicetkrát vyhrál, třikrát skončil druhý. Sobotní akce v Máslovicích byla letos jeho prvním, ale určitě ne posledním závodem. Už se mu i stalo, že soutěžil v pojídání třikrát během jednoho dne.

Možná se letos ještě vrátí na stejné místo. Loni v dubnu se v Máslovicích při tradičních oslavách másla zúčastnil soutěže v pojídání bochníku chleba a čtvrt kilogramu másla na čas. Vše zvládl za 9 minut a 24 sekund, zvítězil suverénním způsobem. „Krátce před startem jsem si dal halušky a nedlouho po finiši klobásu,“ zavzpomínal.

Soutěž v pojídání jitrnic na čas - Máslovice, 27. 1. 2018

Loni snědl při soutěži na hradě Veveří šest špekáčků, na což potřeboval jen dvě minuty a 48 vteřin. A o den později nenašel přemožitele při pojídání tlačenky na čas. Půl kilogramu zabijačkové pochoutky spořádal za 79 vteřin.

Maxijedlík Jaroslav Němec je dokonce držitelem světového rekordu. Během dvou minut snědl 24 a půl natvrdo vařených vajec! Vše navrch zapíjel syrovými vajíčky.

Pokud byste čekali, že Maxijedlík je kvůli svému koníčku tlouštíkem, budete na omylu. Váží 85 kilogramů. Přičítá to výtečnému metabolismu, díky kterému nepřibírá. Podle svého lékaře je v pořádku. „Pokud bude zdraví sloužit, chci v soutěžích v pojídání pokračovat,“ dodal.

Soutěží zatím jen v Česku, jednou by rád jel poměřit své síly s ostatními do zahraničí. Jeho snem je newyorský šampionát v pojídání hot dogů.


Praha vyhlašuje granty pro oblast životního prostředí na rok 2019

Dnes ve 14:56

Vyhlášení grantového programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2019 dnes schválila Rada hlavního města Prahy. Předpokládaná částka vyčleněná pro rok 2019 z rozpočtu hlavního města činí 45 milionů korun.

Praha 5: Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa zdarma

Včera v 11:09

Radnice páté městské části zve na Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa v pondělí 29. října od 19:30 hodin v kostele sv. Václava na náměstí 14. října, Praha 5.

Po stopách osmiček. Praha 3 zve na listopadové akce

Včera v 09:54

I v listopadu si připomíná Praha 3 osmičkové roky. Tentokrát se budou akce týkat zejména výročí 100 let od konce první světové války.

Praha 2: Třetí vycházka zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

Včera v 09:12

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

20. října 2018 v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Další články
Nahoru