dnes
Úterý - jasno
23°C
zítra
Středa - prehanky-dest
21°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
23°C
Fotogalerie: Krásná a běžně nepřístupná rezidence primátora se na den otevře veřejnosti
Část primátorské rezidence. Foto: archiv MHMP

Fotogalerie: Krásná a běžně nepřístupná rezidence primátora se na den otevře veřejnosti

Příští úterý se bude moci veřejnost podívat do běžně nepřístupné Rezidence primátora hl. m. Prahy na Mariánském náměstí. Na státní stávek 28. října bude otevřena od 9 do 19 hodin.

Zájemci se podívají do 1. patra rezidence s reprezentačními sály a salonky. K dispozici budou průvodkyně, skupinová prohlídka s odborným výkladem potrvá zhruba 20 minut.

Rezidence primátora hlavního města Prahy je v budově Městské knihovny, ale má samostatný vchod na rohu Platnéřské a Žatecké. Byla zřízena v letech 1925–1928. Primátorská rezidence zaujímá celé první a druhé patro průčelního traktu knihovny.

Do prvního patra byly umístěny reprezentační a přijímací místnosti, do druhého patra vlastní soukromý byt primátora, soukromá pracovna a tři apartmá pro primátorovy hosty.

Rezidence pražského primátora

V reprezentačních prostorách rezidence a apartmá se nacházejí plastiky, keramické práce a obrazy třiceti pěti předních českých i zahraničních malířů 20. století. Jsou zde umístěny rovněž ukázky uměleckých knižních vazeb a další dekorativní předměty, které obdrželi pražští primátoři darem.


Konference: Naše evropské dědictví a budoucnost Evropy

Dnes v 07:52

Starosta Praha 5 Pavel Richter ve spolupráci s Evropským Institutem Renaissance z.ú. a Unií evropských federalistů při příležitosti oslavy Dne Evropy – Schumannova dne zve ve čtvrtek 24. května v 17:30 do sálu Zastupitelstva MČ Praha 5, Štefánikova 13, 15, na konferenci a následnou diskuzi na...

Praha 11: Představte váš projekt sousedům a získejte podporu

Dnes v 07:22

Radnice se ptala svých občanů: Chcete v Praze 11 odpočinkové zóny, podzemní kontejnery, pingpongové stoly nebo třeba nové dětské hřiště?

Praha 5: Motolské údolí - veřejná prezentace projektu

Dnes v 07:01

Prezentaci projektu Motolské údolí (Plzeňská-Vrchlického) představí dnes v 18 hodin architekti studia A69 – Architekti s.r.o v zasedací síni ZMČ, Štefánikova 13–15, Praha 5.

Město podpořilo další ročník bezpečnostního projektu pro mateřské školy a setkání učňů Machři roku

20. května 2018 v 08:55

Pražští zastupitelé na dnešním zasedání schválili poskytnutí účelových dotací na realizaci osvědčených a úspěšných projektů v oblasti školství. Z městského rozpočtu podpořili 1,5 milionem korun projekt bezpečnostní průpravy dětí na předcházení úrazům a dalším negativním jevům u dětí a půl milionem...

Zastupitelstvo podpořilo Asociaci občanských poraden

20. května 2018 v 08:18

Asociace občanských poraden (AOP) obdrží od hlavního města finanční podporu ve výši 1,8 milionu korun. Na čtvrtečním zasedání o tom na návrh radního pro oblast sociálních věcí Daniela Hodka rozhodlo Zastupitelstvo hlavního města Prahy. 

Další články
Nahoru