dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
28°C
Fotogalerie: Krásná a běžně nepřístupná rezidence primátora se na den otevře veřejnosti
Část primátorské rezidence. Foto: archiv MHMP

Fotogalerie: Krásná a běžně nepřístupná rezidence primátora se na den otevře veřejnosti

Příští úterý se bude moci veřejnost podívat do běžně nepřístupné Rezidence primátora hl. m. Prahy na Mariánském náměstí. Na státní stávek 28. října bude otevřena od 9 do 19 hodin.

Zájemci se podívají do 1. patra rezidence s reprezentačními sály a salonky. K dispozici budou průvodkyně, skupinová prohlídka s odborným výkladem potrvá zhruba 20 minut.

Rezidence primátora hlavního města Prahy je v budově Městské knihovny, ale má samostatný vchod na rohu Platnéřské a Žatecké. Byla zřízena v letech 1925–1928. Primátorská rezidence zaujímá celé první a druhé patro průčelního traktu knihovny.

Do prvního patra byly umístěny reprezentační a přijímací místnosti, do druhého patra vlastní soukromý byt primátora, soukromá pracovna a tři apartmá pro primátorovy hosty.

Rezidence pražského primátora

V reprezentačních prostorách rezidence a apartmá se nacházejí plastiky, keramické práce a obrazy třiceti pěti předních českých i zahraničních malířů 20. století. Jsou zde umístěny rovněž ukázky uměleckých knižních vazeb a další dekorativní předměty, které obdrželi pražští primátoři darem.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Další články
Nahoru