dnes
Čtvrtek - jasno
10°C
zítra
Pátek - jasno
7°C
pozítří
Sobota - jasno
7°C
Fotogalerie: Krásná a běžně nepřístupná rezidence primátora se na den otevře veřejnosti
Část primátorské rezidence. Foto: archiv MHMP

Fotogalerie: Krásná a běžně nepřístupná rezidence primátora se na den otevře veřejnosti

Příští úterý se bude moci veřejnost podívat do běžně nepřístupné Rezidence primátora hl. m. Prahy na Mariánském náměstí. Na státní stávek 28. října bude otevřena od 9 do 19 hodin.

Zájemci se podívají do 1. patra rezidence s reprezentačními sály a salonky. K dispozici budou průvodkyně, skupinová prohlídka s odborným výkladem potrvá zhruba 20 minut.

Rezidence primátora hlavního města Prahy je v budově Městské knihovny, ale má samostatný vchod na rohu Platnéřské a Žatecké. Byla zřízena v letech 1925–1928. Primátorská rezidence zaujímá celé první a druhé patro průčelního traktu knihovny.

Do prvního patra byly umístěny reprezentační a přijímací místnosti, do druhého patra vlastní soukromý byt primátora, soukromá pracovna a tři apartmá pro primátorovy hosty.

Rezidence pražského primátora

V reprezentačních prostorách rezidence a apartmá se nacházejí plastiky, keramické práce a obrazy třiceti pěti předních českých i zahraničních malířů 20. století. Jsou zde umístěny rovněž ukázky uměleckých knižních vazeb a další dekorativní předměty, které obdrželi pražští primátoři darem.


Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

Dnes ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

Včera v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

Včera v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

13. listopadu 2018 ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Listopadové Dny geografie na Albertově

12. listopadu 2018 v 08:46

Na Albertově bude od 19. do 23. listopadu probíhat již pátý ročník Dnů geografie. Program bude rozmanitý a připravila ho především výzkumná centra geografické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se geografie a demografie studují jako vědecké obory.

Další články
Nahoru