dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - oblacno
3°C
pozítří
Pondělí - polojasno
3°C
Fotogalerie: Krásná a běžně nepřístupná rezidence primátora se na den otevře veřejnosti
Část primátorské rezidence. Foto: archiv MHMP

Fotogalerie: Krásná a běžně nepřístupná rezidence primátora se na den otevře veřejnosti

Příští úterý se bude moci veřejnost podívat do běžně nepřístupné Rezidence primátora hl. m. Prahy na Mariánském náměstí. Na státní stávek 28. října bude otevřena od 9 do 19 hodin.

Zájemci se podívají do 1. patra rezidence s reprezentačními sály a salonky. K dispozici budou průvodkyně, skupinová prohlídka s odborným výkladem potrvá zhruba 20 minut.

Rezidence primátora hlavního města Prahy je v budově Městské knihovny, ale má samostatný vchod na rohu Platnéřské a Žatecké. Byla zřízena v letech 1925–1928. Primátorská rezidence zaujímá celé první a druhé patro průčelního traktu knihovny.

Do prvního patra byly umístěny reprezentační a přijímací místnosti, do druhého patra vlastní soukromý byt primátora, soukromá pracovna a tři apartmá pro primátorovy hosty.

Rezidence pražského primátora

V reprezentačních prostorách rezidence a apartmá se nacházejí plastiky, keramické práce a obrazy třiceti pěti předních českých i zahraničních malířů 20. století. Jsou zde umístěny rovněž ukázky uměleckých knižních vazeb a další dekorativní předměty, které obdrželi pražští primátoři darem.


Blíží se přijetí legislativní úpravy „sdíleného“ ubytování, magistrátní skupina se tím zabývá dva roky

15. února 2018 v 08:09

Pracovní skupina hl. m. Prahy v čele s radním Janem Wolfem, která se zabývá negativy spojenými s takzvaným „sdíleným“ ubytováním, již dva roky jedná s Ministerstvem financí ČR a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.   

Další články
Nahoru