dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Fotogalerie: krasavice z útulků. Na výstavě dostane šanci na nový domov 120 koček
Na umísťovací výstavě bude i kočka se jménem Gemina. Foto: Šanta kočičí

Fotogalerie: krasavice z útulků. Na výstavě dostane šanci na nový domov 120 koček

Velká umísťovací výstava opuštěných koček z útulků a ochranářských sdružení z Prahy a Středočeského kraje se uskuteční již tuto sobotu 30. listopadu od 10 do 17 hodin v Obchodním domě Prior na Sofijském náměstí v Praze Modřanech.

Šanci najít nový domov zde dostane 120 koček. „Pokud se rozhodnete si některou z koček osvojit, můžete si ji vzít rovnou domů. Stačí podepsat předávací protokol a zaplatit poplatek za vakcinaci, případně kastraci,“ uvedla Jana Kohoutová ze sdružení Šanta kočičí, které výstavu organizuje.

Vstupné na výstavu je 30 korun a výtěžek bude použit na krmení, stelivo a veterinární péči pro kočky, které se výstavy zúčastnit nemohou nebo nové majitele nenajdou. Vítány jsou také materiální dary, například krmivo, stelivo, pelíšky, škrabadla nebo hračky.

Cílem výstavy je umístit co nejvíce bezprizorních koček do nových rodin a informovat o problematice opuštěných zvířat, kastračním programu a funkci soukromých útulků a depozit. Zájemci o kočky budou moci na výstavě mluvit s dobrovolníky, kteří se o zvířata starali, a z nabízených koček si vybrat tu, která bude v jejich domácnosti spokojená.

Kočičí útulek Šanta v pražských Modřanech, který sobotní akci pořádá, vybudovali a provozují výhradně dobrovolníci a má kapacitu pro 50 koček. Je financován z darů a grantů a je řádně registrován a dozorován Městskou veterinární správou.

Opuštěné kočky. Najdou nové majitele?


Další články
Nahoru