dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražský život

Fotogalerie: koupala se zde celá Praha, dnes je pod Terasami džungle

Výletní restaurace Terasy na Barrandovských skalách, kam mířily za první republiky davy Pražanů, už roky chátrají. Podobně je na tom koupaliště v lomu pod restaurací. Prohlédněte si fotografie z tohoto místa, které bylo do výstavby Palackého stadionu v Podolí nejoblíbenějším pražským bazénem.

Padesát metrů dlouhý železobetonový bazén, který byl první regulérním závodním bazénem v Československu, byl vystavěn v roce 1930 a měl velmi studenou vodou čerpanou s místní studny.

U bazénu vznikly tribuny pro tři tisíce lidí, vedle pláž, anglický trávník a hřiště. Chodili sem davy Pražanů, mezi kterými nechyběly ani tehdejší celebrity. Často zde byl například vidět Vlasta Burian.

V roce 1955 byl provoz bazénu ukončen. Nahradil ho plavecký stadion v Podolí. Dnes je barrandovský bazén pobořený a zarostlý náletovými stromy. Dříve impozantní skokanská věž vybudovaná architektem Václavem Kolátorem se kácí.

Bývalé koupaliště pod Barrandovskými terasami

U vchodu do bazénu funguje už několik let stánek U Shreka. Na sedačkách u maringotky je možné si dát nějaké osvěžení, nechat si vyprávět o zdejších problémech s bezdomovci a dívat se na zarostlé zbytky koupaliště, které bylo za první republiky velmi populárním místem v Praze.


Další články
Nahoru