dnes
Pátek - oblacno
10°C
zítra
Sobota - oblacno
11°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
13°C
Fotogalerie: Kobky na pražských náplavkách se poprvé představují veřejnosti
Kobky na náplavce u Palackého mostu. Foto: JP

Fotogalerie: Kobky na pražských náplavkách se poprvé představují veřejnosti

Ještě dnes od 16 do 19 hodin si lidé mohou prohlédnout takzvané kobky, prostory v nábřežních zdech u Vltavy, než se v nich zabydlí budoucí nájemci. Na náplavkách Rašínova i Hořejšího nábřeží díky nim přibydou na náplavkách kavárny, bar, ateliéry, dílny, toalety a pobočka knihovny.

Návštěvníkům se otevírají celkem dvě desítky kobek na obou březích Vltavy, z toho jsou tři toalety (vstup zdarma), tři galerie, dvě dílny, tři ateliéry, jedna pobočka Městské knihovny v Praze, ve zbytku jsou pak kavárny.

Provozovatelé nyní přebírají prostory a v listopadu v nich spustí regulérní provoz. „Mám velkou radost z pozitivních reakcí a z toho, že tyto unikátní prostory už brzy uvedeme do ostrého celoročního provozu. Chybět samozřejmě nebude ani Bajkazyl, který je neodmyslitelnou součástí náplavky, kam prostě patří,“ uvedl pražský radní pro majetek Jan Chabr.

Kobky na náplavce Hořejšího nábřeží

naplavka-1

naplavka-2

naplavka-3

naplavka-4

naplavka-5

Kobky na náplavce Rašínova nábřeží

naplavka-7

naplavka-8

naplavka-9d

naplavka-9

naplavka-9a

naplavka-9b

naplavka-9c


Na Mikulášský večer do Viničního domku

Dnes ve 13:46

Do Viničního domku přijde Mikuláš rozdávat dárky ve čtvrtek 5. prosince od 17 hodin. Akci připravila radnice Prahy 12 a děti se mohou těšit mimo jiné na jablečný punčík se skořicí a především na dílničky, připravené anglickou školou Kids&Us Praha – Modřany.

Praha 8 na letošní zimu připravila dvě veřejná kluziště

Dnes v 07:36

První je na hřišti u ZŠ Glowackého a začíná v pondělí 25. listopadu a druhé bude otevřeno na koupališti Ládví v pátek 6. prosince.

Holá místa na trávnících na Kamýku budou v pátek doseta

Včera v 09:32

Po letošním a loňském suchu zůstala na trávnících holá místa, na kterých by se navíc příští rok znovu rozmnožily plevele jako například ječmen myší s nebezpečnými osinami. Místostarostka Prahy 12 Eva Tylová to chce změnit dosetím trávníků jetelotravní směsí.

Křest knihy Světlany Witowské a Kamily Moučkové

Včera v 06:34

Moderátorka Světlana Witowská vydala knihu, ve které vyzpovídala Kamilu Moučkovou. Křest knihy „Kamila Moučková: Hlavou proti zdi“, se koná v pátek 15. listopadu od 17 hodin v Písecké bráně, K Brusce 5, Praha 6.

Dobré víly zvou do podskalské kavárny Adastra na charitativní dražbu

13. listopadu 2019 ve 21:06

V Café Adastra v Podskalské 8 se ve čtvrtek 14. listopadu uskuteční Dobročinná aukce 2019, kterou pořádá spolek Dobré víly.

Máte doma starý papír? Školy Prahy 15 jej sbírají

13. listopadu 2019 v 19:36

Koncem listopadu pořádá Klub rodičů sběr papíru. Za získané finanční prostředky bude zřízena nová relaxační zóna pro žáky.

Přijďte diskutovat: K projektu ve Strahovských zahradách se uskuteční veřejná beseda

13. listopadu 2019 v 17:30

Na veřejnou besedu „Petřín-Komplex zahrad“ zve hlavní město Praha a první městská část. Uskuteční se v pondělí 18. listopadu od 17 do 19:30 hodin v sále Baráčnické rychty (Tržiště 23,praha 1 – Malá Strana).

Mráz může poškodit vodoměry, PVK doporučují jejich ochranu

13. listopadu 2019 v 09:42

Řádné zabezpečení vodoměrů před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům Pražské vodovody a kanalizace.

Na staročeský Mikulášský jarmark do Toulcova dvora

12. listopadu 2019 v 07:02

Tradiční předvánoční setkání 30. listopadu od 10 do 16:30 hodin. Budete mít možnost zakoupit si malé dárečky, zhlédnout pohádky a zpříjemnit si chvíle se starými řemesly nebo se zahřát medovinou.

Další články
Nahoru