dnes
Pátek - zatazeno
26°C
zítra
Sobota - bourky
22°C
pozítří
Neděle - zatazeno
25°C
Fotogalerie: Kobky na pražských náplavkách se poprvé představují veřejnosti
Kobky na náplavce u Palackého mostu. Foto: JP

Fotogalerie: Kobky na pražských náplavkách se poprvé představují veřejnosti

Ještě dnes od 16 do 19 hodin si lidé mohou prohlédnout takzvané kobky, prostory v nábřežních zdech u Vltavy, než se v nich zabydlí budoucí nájemci. Na náplavkách Rašínova i Hořejšího nábřeží díky nim přibydou na náplavkách kavárny, bar, ateliéry, dílny, toalety a pobočka knihovny.

Návštěvníkům se otevírají celkem dvě desítky kobek na obou březích Vltavy, z toho jsou tři toalety (vstup zdarma), tři galerie, dvě dílny, tři ateliéry, jedna pobočka Městské knihovny v Praze, ve zbytku jsou pak kavárny.

Provozovatelé nyní přebírají prostory a v listopadu v nich spustí regulérní provoz. „Mám velkou radost z pozitivních reakcí a z toho, že tyto unikátní prostory už brzy uvedeme do ostrého celoročního provozu. Chybět samozřejmě nebude ani Bajkazyl, který je neodmyslitelnou součástí náplavky, kam prostě patří,“ uvedl pražský radní pro majetek Jan Chabr.

Kobky na náplavce Hořejšího nábřeží

naplavka-1

naplavka-2

naplavka-3

naplavka-4

naplavka-5

Kobky na náplavce Rašínova nábřeží

naplavka-7

naplavka-8

naplavka-9d

naplavka-9

naplavka-9a

naplavka-9b

naplavka-9c


Po stopách Bohumila Hrabala

Včera v 17:15

V sobotu 19. září se vydáte dolní Libní, působištěm nemalé části života nejpřekládanějšího českého spisovatele.

Centrum jako město duchů. Registrace do fotosoutěže Dvě tváře Prahy prodloužena

Včera v 17:04

Malí, velcí, profíci i laici. Ti všichni mohou přihlásit své snímky do každoroční fotografické soutěže Dvě tváře Prahy tentokrát zaměřené na Václavské náměstí a ulici Na Příkopě. Registrace byla kvůli omezením v rámci nouzového stavu prodloužena až do 13. září. Soutěž vyvrcholí 7. října venkovní...

Přípravy na září, konají se Dny Prahy 15

Včera ve 13:37

Přípravy Dnů Prahy 15 jsou v plném proudu a na návštěvníky čeká jako každoročně mnoho kulturních i sportovních akcí. Na návštěvníky čekají bojovka, tréningový den, cylozávod, nebo běžecký závod od 11. do 20. září.

Praha 8 zve na Tutto Italiano

12. srpna 2020 v 17:04

Akce plná pohody, dobrého jídla a pití s typicky italskou atmosférou a bohatým doprovodným programem v Praze 8.

Škola Michael se opět představí na náměstí Míru

12. srpna 2020 v 16:05

Praha 2 zve na již jedenáctý ročník tradiční přehlídky tvorby studentů školy Michael. Slavnostní část akce proběhne 2. září v kině Lucerna, kde ve 13:30 hodin začíná projekce krátkometrážních snímků studentů oboru Filmová tvorba.

Nedostatek vody Praze nehrozí, její kvalita je pod neustálou kontrolou

12. srpna 2020 v 08:21

Praha má i v těchto parných dnech dostatek kvalitní pitné vody. Vodárenská nádrž Švihov, která pokrývá zhruba 75 procent spotřeby vody v metropoli, je plná a v pondělí ráno byla dokonce její hladina pět centimetrů nad přelivem, jenž má kótu 377 metrů nad mořem.

Anonymní dotazník radnice Prahy 13

11. srpna 2020 v 15:20

Vyřizujete záležitosti s úřadem městské části a zajímáte se aktivně o dění v ní?  Praha 13 připravila dotazník, jehož vyplněním pomůžete zlepšit komunikaci městské části Praha 13 a jejího úřadu.

Praha 4 mění písek

11. srpna 2020 ve 12:25

Praha 4 v současné době zajišťuje výměnu písku v 83 pískovištích jejichž je provozovatelem.

Pomoc pro menší ptáky i mokřady

11. srpna 2020 v 09:23

Vyvěšení budky je jedním z nejsnadnějších způsobů, jak můžeme pomoci ptákům zejména v hustě osídlených oblastech. Pořízením ptačí budky, kterou vyrobili ochránci přírody JARO Jaroměř, navíc přispějete na ochranu českých mokřadů. 

V sedmi městských částech nepoteče příští týden voda

6. srpna 2020 ve 20:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru