dnes
Úterý - oblacno
11°C
zítra
Středa - obcasny-dest
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
13°C
Fotogalerie: Kobky na pražských náplavkách se poprvé představují veřejnosti
Kobky na náplavce u Palackého mostu. Foto: JP

Fotogalerie: Kobky na pražských náplavkách se poprvé představují veřejnosti

Ještě dnes od 16 do 19 hodin si lidé mohou prohlédnout takzvané kobky, prostory v nábřežních zdech u Vltavy, než se v nich zabydlí budoucí nájemci. Na náplavkách Rašínova i Hořejšího nábřeží díky nim přibydou na náplavkách kavárny, bar, ateliéry, dílny, toalety a pobočka knihovny.

Návštěvníkům se otevírají celkem dvě desítky kobek na obou březích Vltavy, z toho jsou tři toalety (vstup zdarma), tři galerie, dvě dílny, tři ateliéry, jedna pobočka Městské knihovny v Praze, ve zbytku jsou pak kavárny.

Provozovatelé nyní přebírají prostory a v listopadu v nich spustí regulérní provoz. „Mám velkou radost z pozitivních reakcí a z toho, že tyto unikátní prostory už brzy uvedeme do ostrého celoročního provozu. Chybět samozřejmě nebude ani Bajkazyl, který je neodmyslitelnou součástí náplavky, kam prostě patří,“ uvedl pražský radní pro majetek Jan Chabr.

Kobky na náplavce Hořejšího nábřeží

naplavka-1

naplavka-2

naplavka-3

naplavka-4

naplavka-5

Kobky na náplavce Rašínova nábřeží

naplavka-7

naplavka-8

naplavka-9d

naplavka-9

naplavka-9a

naplavka-9b

naplavka-9c


Praha 4 chce zlepšit park na Fidlovačce, oslovila veřejnost

Dnes v 08:34

Park Na Fidlovačce je krajinářsky cennou, přesto poměrně málo využívanou parkovou plochou ve správě městské části Praha 4. To chce radnice změnit a vypsala anketu pro veřejnost.

V Livornské ulici musel být pokácen strom

24. října 2020 ve 21:32

Při opravách chodníku v Livornské ulici došlo k poškození stromu. Kořen stromu byl narušen, když bagr vyzvedával obrubník a ten musel být pokácen.

Trhy v Praze 13 i v listopadu

23. října 2020 v 15:30

Trhy, které probíhají každé pondělí od 8 do 18 hodin na Slunečním náměstí v Nových Butovicích, se blíží k zimní přestávce.

Praha 8 letos rozsvítí pět vánočních stromů

23. října 2020 v 09:04

Na slavnostní rozsvěcení vánočních stromů zve Praha 8 koncem listopadu. První ze stromků se rozsvítí na Karlínském náměstí 23. listopadu.

Praha 2 pokračuje v bezpečnostních opatřeních. Dočasně mění úřední hodiny

23. října 2020 v 08:23

Praha 2 upravila provoz i návštěvní hodiny úřadu pro veřejnost a zároveň zohlednila skutečnost, že na středu 28. října připadá státní svátek. Občanům tento den nově úředníci vynahradí o den později – ve čtvrtek 29. října, kdy budou jednotlivé agendy vyřizovat v celodenním režimu od 07:30 do...

Reklamní chaos v pražských ulicích se začne řešit, říká radní Chabr

22. října 2020 v 19:17

Praha má problém s vizuálním smogem. Patrné je to především, pokud vyrazíte na procházku uličkami historického centra. Všemožné reklamní cedule, neonové nápisy a výlohy s reklamními sděleními na vás číhají na každém rohu. Situace, kdy v rámci jedné nemovitosti funguje více provozoven nic...

Praha 5 prodloužila projekt Splněná přání do školních lavic

22. října 2020 v 16:39

Odrostly vám děti a máte doma oblečení, které můžete darovat? Zapojte se do charitativní akce, která pomůže druhým – Splněná přání do školních lavic.

Další články
Nahoru