Dnes Pondělí - zatazeno 1°C
Zítra Úterý - snih 2°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Fotogalerie: Kobky na pražských náplavkách se poprvé představují veřejnosti
Kobky na náplavce u Palackého mostu. Foto: JP

Fotogalerie: Kobky na pražských náplavkách se poprvé představují veřejnosti

Ještě dnes od 16 do 19 hodin si lidé mohou prohlédnout takzvané kobky, prostory v nábřežních zdech u Vltavy, než se v nich zabydlí budoucí nájemci. Na náplavkách Rašínova i Hořejšího nábřeží díky nim přibydou na náplavkách kavárny, bar, ateliéry, dílny, toalety a pobočka knihovny.

Návštěvníkům se otevírají celkem dvě desítky kobek na obou březích Vltavy, z toho jsou tři toalety (vstup zdarma), tři galerie, dvě dílny, tři ateliéry, jedna pobočka Městské knihovny v Praze, ve zbytku jsou pak kavárny.

Provozovatelé nyní přebírají prostory a v listopadu v nich spustí regulérní provoz. „Mám velkou radost z pozitivních reakcí a z toho, že tyto unikátní prostory už brzy uvedeme do ostrého celoročního provozu. Chybět samozřejmě nebude ani Bajkazyl, který je neodmyslitelnou součástí náplavky, kam prostě patří,“ uvedl pražský radní pro majetek Jan Chabr.

Kobky na náplavce Hořejšího nábřeží

naplavka-1

naplavka-2

naplavka-3

naplavka-4

naplavka-5

Kobky na náplavce Rašínova nábřeží

naplavka-7

naplavka-8

naplavka-9d

naplavka-9

naplavka-9a

naplavka-9b

naplavka-9c


Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 9: HitHit kampaň pro Knoflík

12. ledna 2021 ve 12:45

Rodinné a komunitní centrum Knoflík v Praze 9 funguje víc jak 20 let. V této nelehké době, době zavřených kurzů, kaváren a aktivit nabízí odměny ve formě zážitků, kurzů, drobností a dobrot s vírou, že špatný čas přejde.

Pražské služby v nové kampani vysvětlují, jak se správně zbavit vánočního stromku

10. ledna 2021 ve 21:23

Kam s ním? Rozhodně ne do popelnice, prosí společnost Pražské služby (PSAS). Řeč je o vánočním stromku. Pražané se tohoto symbolu Vánoc zbavují tradičně v průběhu ledna. Se správným postupem likvidace radí nová kampaň na sociálních sítích Pražských služeb a...

Naháňka na černou zvěř na Klapici. Myslivci vyzývají k opatrnosti

8. ledna 2021 v 19:25

Podle informací Mysliveckého spolku Radotín se bude v sobotu 9. ledna konat naháňka na černou zvěř na území přírodní rezervace Klapice. Akce je plánována od 9. hodiny ranní přibližně do 13 hodin.

Další články
Nahoru