dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Fotogalerie: festival světla Signal, den druhý. Víkendový program má pár novinek
MRAK – Caitlind Brown & Wayne Garrett u Hergetovy cihelny.

Fotogalerie: festival světla Signal, den druhý. Víkendový program má pár novinek

I dnes a zítra budou mít zájemci možnost vidět po setmění v ulicích historického centra Prahy v rámci festivalu světla Signal zdarma desítky světelných projekcí. U Národního divadla se na víkend změní program a na hladině Čertovky se uskuteční unikátní koncerty.

Na Piazzetě Národního divadla střídá projekt s názvem Připoj se! další zajímavý počin – 8bitový syndrom. Díky němu si budou moci zájemci zahrát na fasádě Nové scény legendární hry Tetris, Snake a Pong.

V rámci doprovodného programu uspořádá v sobotu a neděli Muzeum Karla Zemana dva koncerty skupiny Clarinet Factory pojaté jako audiovizuální zážitek pod širým nebem. Koncerty se odehrají na hladině Čertovky.

Magický genius loci místa bude podtržen instalací tisíců svíček a plovoucím ohněm. Laguna Čertovky viditelná přímo z Karlova mostu bude zabydlena nejrůznějšími motivy z filmů Karla Zemana. Koncerty se uskuteční od 19:30 do 21:00 hodin. Vstup je zdarma.

Chcete se dozvědět víc o video-mappingu, jeho historii a podstatě? V neděli se v 18 hodin sejdou ve Francouzském institutu ve Štěpánské ulici největší hvězdy světové video-mappingové scény. Vstup na zhruba dvouhodinovou akci je 100 korun.

Kompletní program festivalu Signal je ZDE.

Festival světla Signal, den druhý


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru