dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Fotogalerie: dejte mi cigarety. Já si to rozmyslel, vezmu si trezor. Poznáte lupiče z benzínky?
Lupiči jdou k pultu, obsluha čerpací stanice zažije okamžiky hrůzy. Foto: Policie ČR

Fotogalerie: dejte mi cigarety. Já si to rozmyslel, vezmu si trezor. Poznáte lupiče z benzínky?

Ve středu 29. ledna kolem půl čtvrté v noci zazvonili dva muži na obsluhu čerpací stanice na Poděbradské ulice v Praze 9 s tím, že si chtějí zakoupit cigarety. Žena je vpustila dovnitř, a když se otočila pro cigarety, jeden z lupičů přeskočil pult, chytil ji za krk a požadoval vydání všech bankovek z pokladny a trezoru do igelitové tašky.

Pětatřicetiletou ženu pak odtáhli do kanceláře, kde ji ruce, nohy a ústa zalepili lepicí páskou a utekli zadním vchodem. Kriminalisté z třetího policejního obvodu mají k dispozici kamerové záznamy z prodejny, které jednání lupičů zaznamenaly.

Mělo by se jednat o muže ve věku kolem třiceti let, střední postavy, světlé pleti, kteří hovořili česky s ruským nebo ukrajinským přízvukem. Jeden byl oblečený do modrých tmavých džínů, černé bundy se světlými pruhy na ramenou a pod ní měl světlou mikinu s kapucí. Na hlavě měl černou čepici, na rukou tmavé rukavice a na nohou hnědé boty.

Druhý měl černé kalhoty, světlou mikinu s kapucí, hnědou zimní bundu, černé boty a rukavice, v ruce držel černou igelitovou tašku.

„Dvojice mužů odcizila asi padesát tisíc korun a kriminalisté ji podezřívají ze spáchání trestného činu loupeže. Za tento skutek jim pak hrozí až desetileté vězení. Jakékoliv informace vedoucí k dopadení mužů přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Lupiči na čerpací stanici


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru