dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Fotogalerie: Budí pohoršení, jako by vypadl z dob reálného socialismu. Radnici vadí příšerný stánek
Kontroverzní stánek na Jungmannově náměstí. Foto: Praha 1

Fotogalerie: Budí pohoršení, jako by vypadl z dob reálného socialismu. Radnici vadí příšerný stánek

Způsob, jak nechat odstranit příšerný stánek, který se nedávno objevil na Jungmannově náměstí, hledá radnice Prahy 1. Místo, kde stánek stojí, bylo pražským magistrátem zařazeno mezi tržní místa v době, kdy za tuto oblast odpovídala bývalá radní hlavního města Alexandra Udženija.

Prahy 1 se tehdy na názor nikdo nezeptal, stěžuje si tamější radnice. „Stánek, který svým vzhledem jako kdyby vypadl z dob reálného socialismu, hyzdí celé náměstí a u většiny lidí vzbuzuje nelibé pocity. Proto zkusíme ve spolupráci s památkáři najít řešení, jak stránek odstranit,“ říká starosta první městské části Oldřich Lomecký (TOP 09).

Podle něj z vyjádření pražských památkářů bohužel vyplývá, že stánek zůstane na náměstí až do doby, než se začnou revitalizovat ulice směřující ke spodní části Václavského náměstí.

Kontroverzní stánek v centru Prahy

„Památkáře se pokusím přesvědčit, že argumentace dočasností není to pravé ořechové. S revitalizací zmíněných ulic se počítá nejdříve v příštím roce, tudíž si neumím moc dobře představit, že by stánek po dlouhé týdny a měsíce vzbuzoval oprávněné pohoršení,“ dodává starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru