dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Fotogalerie: Betonové květníky nechává radnice Prahy 5 na opuštěném místě už osm měsíců
Vylomené stromy přípomínají původní účel květníků. Foto: Jan Puci

Fotogalerie: Betonové květníky nechává radnice Prahy 5 na opuštěném místě už osm měsíců

Loni nechala radnice Prahy 5 přemístit patnáct betonových a veřejností kritizovaných květníků ze Smíchova na opuštěný plácek v Jinonicích. Na tomto místě působily od počátku nepatřičně až komicky, vzhledem k tomu, že jsou součástí projektu Snížení imisní zátěže ozeleněním ulic. I když úřad slíbil, že květníky přemístí na vhodnější místo, na místě válejí i po osmi měsících! Některé stromy jsou už polámané či tu už nejsou, místo nich rostou plané keře.

Radnice „pětky“ si udělala v minulosti pořízením skoro 250 květníků ostudu, lidé je nechtěli, na chodnících spíše překážely. Náklady byly kolem dvaceti milionů. Většina byla uhrazena z evropských fondů, radnice se podílela částkou 1,5 milionu korun.

Po kritice začala s betonovými obry škatulata. Stěhovali se třeba i na místa, kde rostly jiné stromy. To je příklad i patnácti nádob odložených do Jinonic, zhruba třicet metrů od silnice.

Měly ozelenit Smíchov, už měsíce se válejí v Jinonicích

Loni na přelomu září a října tiskový odbor radnice Prahy 5 serveru Pražský patriot sdělil, že betonové nádoby „budou vyprázdněny a pak zapůjčeny zájemcům, s kterými jsou uzavírány smlouvy o výpůjčce“. Trvá uzavírání smlouvy dodnes? Trochu dlouho, nemyslíte? 


Další články
Nahoru