dnes
Úterý - obcasny-dest
10°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
11°C
Fotofóry z pražského zastupitelstva: Puch, jazyk, šlofík, dirigent, líbačka, holobrádek a jiné škleby
Au, ta sedla! Přitom jsem jí jenom řekl, že přednosti má jinde, než v mluveném projevu. Piráti Jakub Michálek a Adam Zábranský (zleva). Foto: archiv

Fotofóry z pražského zastupitelstva: Puch, jazyk, šlofík, dirigent, líbačka, holobrádek a jiné škleby

Minulý týden ve čtvrtek se pražští zastupitelé společně sešli na prvním letošním jednání. I když se ještě na přelomu roku všeobecně předpokládalo, že budou volit nové politické vedení metropole, dámy a pánové se stále nedokážou dohodnout. I bez obsazování mandátů bylo zastupitelstvo tradičně dlouhé, chvílemi bouřlivé, chvílemi nudné.

Na jednání jsme pořídily desítky ilustračních fotografií, a když jsme si je v redakci prohlíželi, nad některými se začaly vznášet glosy a vtípky.

Vybrali jsme pro publikaci pár fotek, které po odlehčeném komentáři doslova volaly. Určitě není naším záměrem někomu škodit nebo se mu smát, ale myslíme si, že politiku není potřeba brát neustále stoprocentně vážně. Odlehčení a nadsázka ještě nikomu politické body nevzaly.

ds5a7715-nahled

V tomto váženém sboru zvýším svůj uvadající respekt, budu dirigent. Exprimátor Tomáš Hudeček (BEZPP).

ds5a7781-nahled

Za to, jak jste mne na podzim odvolali z pražské Rady, si slušnější festo nezasloužíte! Zastupitelka Irena Ropková (ČSSD)

ds5a7675-nahled

To se někdo má… On takový vousáč, já takový lidovecký holobrádek. Radní Jan Wolf (Trojkoalice).

ds5a7728-nahled

To neuvěříš, zase jsem byl druhej. Tentokrát na sněmu Strany zelených. Starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (Trojkoalice) a zastupitelka Alexandra Udženija.

ds5a7610-nahled

I letos budu v módě určovat trendy! Toto je jarní model, kostěné předpisovky alá sluňáky. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

ds5a7703-nahled

Soudruhu, já už toho zažila, ty pravicové žvásty mám na háku. Zastupitelka Marta Semelová (KSČM).

ds5a7927-nahled

Fešáku, tobě vykouzlím úsměv č. 4 kdykoli. Radní Libor Hadrava (ANO).

ds5a7750-nahled

Petře, díky, že se na mně díváš tak obdivně, i když jsem tě porazil v boji o předsedu Strany zelených. Zastupitelé trojkoalice Petr Štěpánek a Matěj Stropnický (zleva).

ds5a7754-nahled

Pche, odvolání u jednoho soudu mi sice nevyšlo, ale já ze sebe tu mediální nálepku podvodníka nakonec sundám. A Piráti se budou ještě omlouvat. Předseda zastupitelského klubu ČSSD Karel Březina.

ds5a7862-nahled

Kecy, nuda, kecy, nuda. Na chvíli si zdřímnu, Tomáš se bude mračit za mně. Bývalí členové TOP 09, zastupitelé Eva Vorlíčková a Tomáš Hudeček.

ds5a7631-nahled

To je nervák, já se tím primátorem snad ani nakonec nestanu. Předseda zastupitelského klubu TOP 09 Václav Novotný.

ds5a7598-nahled

Ani mi to nepřipomínej, to byla ostuda. Zastupitelka Eliška Kaplický Fuchsová (ANO).

ds5a7589-nahled

Bojte se, já vám ještě ukážu. Exprimátor Bohuslav Svoboda (ODS).


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru