dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Foto: Zanedbaný cizinec zmlátil a zranil mladou ženu v tramvaji. Chtěl mobil, kabelku a naušnice
K napadení nic netušící cestující došlo na šedé sedačce v zadní části tramvaje číslo 25. Foto: Policie ČR

Foto: Zanedbaný cizinec zmlátil a zranil mladou ženu v tramvaji. Chtěl mobil, kabelku a naušnice

Na případu brutální loupeže v tramvaji číslo 25 pracovali od pátku 4. dubna detektivové z pražské Palmovky. Mezi zastávkami Kbelská a Nademlejnská zaútočil cizinec na mladou ženu. Chtěl ji okrást. Způsob loupeže byl zvlášť surový.

Svědci přepadení mohou pomoci

V souvislosti s tímto případem kriminalisté žádají zejména svědky přepadení v tramvaji, aby kontaktovali bezplatnou tísňovou linku 158 a policistům poskytli další důležité informace k loupeži. Podle výpovědi napadené jeli v tramvajovém voze kromě ní a lupiče další čtyři lidé: starší muž, který seděl naproti mladší ženě, dále senior s brýlemi a jeden další muž.

Šestadvacetiletá žena nastoupila první dubnový pátek v 9:10 na konečné zastávce Lehovec do zadního vozu tramvaje číslo 25, která se po pár okamžicích vydala směrem do centra. Po třech minutách přijela starší souprava typu T3 do zastávky Kbelská a záhy pokračovala na další zastávku Nademlejnská.

Když vyjela tramvaj ze zastávky, cizinec zanedbaného vzhledu z ruky šestadvacetileté ženy vytrhnul mobilní telefon a pak se s ní přetahoval o kabelku. „Studentka nechtěla o kabelku přijít, proto ji pevně držela, ovšem útočník na ni začal křičet, tahal ji za vlasy, bouchal její hlavou o okno tramvaje, pěstmi ji tloukl do celého těla včetně hlavy a břicha,“ popsala průběh útoku mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

agresivni-lupic-z-tramvaje-nahled Kromě telefonu a kabelky jí chtěl navíc odcizit ještě zlaté náušnice, ty ji začal strhávat z ucha, a když se mu to nepodařilo, studentku zatlačil na sedačku, kde ji kopal kolenem do těla. Jeho běsnění přerušil až příjezd tramvaje do zastávky Nademlejnská a nastupování dalších cestujících do tramvaje. Agresivní lupič utekl pryč a řidič tramvaje mezitím přivolal pomoc přes dispečink.

K dopadení pomohlo štěstí

Zraněná žena nejprve lékařské ošetření odmítala, nicméně na druhý den ji přece jen vyhledala. Případ si na místě okamžitě převzali kriminalisté zabývající se loupežemi ve třetím policejním obvodě. Těm se podařilo ve velmi krátké době precizně zpracovat prvotní informace z místa činu včetně podrobného popisu brutálního lupiče.

agresivni-lupic-nahled „Druhý den v sobotu pak kolem půl jedenácté dopoledne projížděl ulicí Poděbradskou kriminalista pracující na případu a u čerpací stanice si povšiml muže, který naprosto přesně korespondoval s popisem hledaného agresivního lupiče,“ pokračovala policejní mluvčí.

Detektiv informoval svého vedoucího, který mu přijel na pomoc, a společně pak podezřelého zadrželi. Cizinec byl během eskorty velmi agresivní a hrubý, s policisty odmítal spolupracovat a vyhrožoval jim fyzickou likvidací.

Zpitý pod obraz

Kriminalisté k případu přibrali soudního znalce z odvětví psychiatrie ke zkoumání jeho duševního stavu. Orientační dechovou zkoušku mu navíc policisté naměřili přes tři promile alkoholu v dechu.

„Přepadená studentka v zadrženém Litevci poznala pachatele a vyšetřovatel ho nakonec obvinil ze spáchání trestného činu loupeže. Za tento skutek mu pak hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Jana Rösslerová.

Státní zástupce pak podal návrh na vzetí do vazby a soudce ho akceptoval. Šestatřicetiletý cizinec, pohybující se po Praze mezi bezdomovci, tak následně putoval do vazební věznice.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru