dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Fotogalerie: záchrana racků chechtavých z nejstaršího jezu v Praze. Do smíchu jim nebylo
Ředitel Pražské paroplavební společnosti Štěpán Rusňák vypouští na svobodu osvobozeného racka. Foto: Jan Puci

Fotogalerie: záchrana racků chechtavých z nejstaršího jezu v Praze. Do smíchu jim nebylo

V konstrukci vorové propusti Staroměstského jezu uvízla tři mláďata racků chechtavých. Při záchranné akci se podařilo dva ptáky osvobodit, třetí byl již mrtvý.

Racek chechtavý hnízdí v mírném pásu Evropy a Asie od Velké Británie po Kamčatku. Spatřit ho lze i v Praze. Tři racci se dostali do přes metr hlubokého otvoru, který je součástí propusti Staroměstského jezu a nedokázali se odtud dostat vlastními silami.

Jeden z ptáků bohužel zahynul vyčerpáním, dva zachránil ředitel Pražské paroplavební společnosti Štěpán Rusňák. „Ten otvor byl docela úzký, ale dostal jsem se do něj. Ani jsem se moc nezašpinil,“ smál se po vypuštění mladých racků na svobodu.

Staroměstský jez, ve kterém byli racci uvězněni, je nestarší stavbou tohoto typu v Praze. Vznikl již ve 12. století a je tak starší než Karlův most v jeho sousedství.

Záchrana racků chechtavých uvězněných v propusti Staroměstského jezu


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru