dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Foto: poznáte agresivního lupiče? Chytnul recepční do kravaty, pak se zalekl jejího křiku
Hotelový lupič. Foto: Policie ČR

Foto: poznáte agresivního lupiče? Chytnul recepční do kravaty, pak se zalekl jejího křiku

Ve čtvrtek osmého srpna došlo v hotelu v Seminářské ulici v centru Prahy k loupežnému přepadení. Byť pachatel odešel s nepořízenou, i tak mu hrozí až deset let. Kriminalisté prošetřováním zjistili, že se pachatel na loupež velice pečlivě připravoval. Už dva dny před přepadením si „maskován“ jako turista pečlivě mapoval jak okolí hotelu, tak jeho interiér.

S kufry v ruce se tvářil, že hledá vhodné ubytování, a při tom si prošel přilehlé uličky ke zjištění možných únikových tras a také nakoukl do recepce hotelu samotného, zřejmě ke zmapování terénu.

V samotný den loupeže si pachatel opět přivstal a už hodinu před přepadením se brouzdal okolními uličkami, načež chvíli před sedmou hodinou vyrazil do akce. Poté co vešel do hotelu, si to rovnou namířil do manipulační místnosti v prvním patře.

Tam okamžitě zaútočil na recepční hotelu, která v tu chvíli v ruce třímala pokladnu s hotovostí v řádu několika desítek tisíc korun. „Pachatel ji chytil do takzvané kravaty sápaje se zároveň po zmiňované pokladně. Žena začala hlasitě křičet o pomoc. Toho se lapka zalekl a z místa loupež utekl bez jediné koruny neznámo kam,“ popsal přepadení mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu provedli v rámci prošetřování pátraní po zmiňovaném lapkovi, které ale bylo zatím neúspěšné. Proto se touto cestou policisté obrací na širokou veřejnost, s žádostí o pomoc.

hotelovy-lupic-nahled „Občané, kteří poznají pachatele na přiložených fotografiích, nebo dokonce znají bydliště hledaného, mohou tyto informace předat kriminalistům cestou linky tísňového volání 158,“ pokračoval Hulan.

Pachatele samotného vnímají kriminalisté jako velice nebezpečného. Byť se totiž lupič chová velice liknavě a v tomto případě se zřejmě jedná o jeho první, nebo jednu z prvních loupeží, počíná si při samotném napadení značně agresivně, téměř jako zkušený recidivista.

„Proto apelujeme na spoluobčany, aby se ho v žádném případě nesnažili zadržet sami,“ dodal policejní mluvčí Tomáš Hulan.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru