dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Foto: kříženec teriéra Pinky cestoval metrem, černý chlupáč spadl do hluboké šachty
To už je Vyšehrad? Vystupuju. Foto: MP Praha

Foto: kříženec teriéra Pinky cestoval metrem, černý chlupáč spadl do hluboké šachty

V pondělí odpoledne dozorčí metra oznámil na linku pražského útulku v Troji, že do stanice metra Vyšehrad přicestoval pes bez majitele. Na místo byl ihned vyslán pracovník odchytové služby městské policie, který psa od dozorčího převzal a převezl do útulku. Pes byl bez obojku a označení.

pes-1-metro-nahled Veterinář prohlídkou zjistil, že se jednalo asi o dvouletého křížence staforšírského teriéra. Kolem půl osmé večer téhož dne se do útulku dostavil majitel a psa, kterému říká Pinky, si převzal a odvezl domů.

V sobotu odpoledne bylo přijato na linku trojského útulku oznámení, že na údajně neobydleném pozemku se nachází šachta, ze které se ozývá zvířecí kňučení. Na místo vyrazili jak zaměstnanci odchytové služby, tak hlídka strážníků městské policie.

pes-sachta-2-nahled Po příjezdu zjistili, že se oznámení zakládá na pravdě. Strážníci požádali o pomoc kolegy z hasičského záchranného sboru, kteří v asi pět metrů hluboké šachtě nalezli černého psa, kterého se jim po značném úsilí podařilo vyprostit ven.

Nezraněného, ale vystrašeného hafana poté převezli zaměstnanci odchytové služby do útulku, kde bude čekat na nového majitele.


Další články
Nahoru