dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Foto: jsem chudý Kristian s exekucí na krku, půjčíte mi? Svalouš s Volkswagenem obírá ženy
Po tomto podvodníkovi, který okrádá důvěřivé ženy, pátrá policie. Foto: Policie ČR

Foto: jsem chudý Kristian s exekucí na krku, půjčíte mi? Svalouš s Volkswagenem obírá ženy

Policisté z třetího policejního obvodu pátrají už od letošního dubna po mladém muži, který se prostřednictvím internetových portálů seznamuje s mladými ženami. Od nich se pak snaží vylákat pod různými záminkami finanční hotovost, například v posledním případě se na jednom ze serverů seznámil, pod přezdívkou Kristian, s dvaadvacetiletou dívkou z Prahy.

S ní se pak osobně sešel v restauraci na Praze 3, a tam se jí během půlhodinového rozhovoru svěřil s tím, že je v tíživé finanční situaci, protože mu chybí peníze na úhradu hrozící exekuce a potřeboval by půjčit hotovost.

Důvěřivé ženě se mladého muže nakonec zželelo, v bance si vzala úvěr sto tisíc korun a peníze mu půjčila. Do doby, než mu peníze předala, spolu komunikovali jak přes sms, tak email i telefon, ale po předání jako by se po muži slehla zem. Hledaný používá emailovou adresu buueno@seznam.cz a ženám uvádí, že pracuje ve firmě obchodující s autodíly.

Podvedené shodně uvádějí, že se jedná o muže kolem třiceti let. Je vysoký asi 175 centimetrů, svalnaté postavy, světlých krátce střižených vlasů, po stranách vyholen. Má menší modré oči a na pravé ruce tetování ve tvaru ornamentu od předloktí až na krk. Hledaný muž užívá stříbrné vozidlo, zřejmé tovární značky Volkswagen.

Policisté nevylučují, že podvedených žen je mnohem více a to nejen na území Prahy. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu podvod, za což mu hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody ve výši až pět let.

Policie touto cestou žádá širokou veřejnost o poskytnutí jakýchkoliv informací, které by vedly k dopadení hledaného podvodníka a to prostřednictvím tísňové linky 158.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru