dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Foto dne: Bývalí velcí političtí nepřátelé vyvěšují na radnici Prahy 4 tibetskou vlajku
Starosta Prahy 4 Petr Štěpánek se chystá vyvěsit na historickou budovu radnice tibetskou vlajku. Vlevo je jeho předchůdce Pavel Caldr. Do roku 2014 úhlavní političtí nepřátelé spolu od předloňských voleb spolupracují ve vedení městské části. Foto: P4

Foto dne: Bývalí velcí političtí nepřátelé vyvěšují na radnici Prahy 4 tibetskou vlajku

Na budově Úřadu městské části Praha 4 a na historické Nuselské radnici zavlála včera tibetská vlajka. Je vyjádřením podpory nenásilnému boji Tibeťanů za autonomii a zachování národní identity a je součástí celosvětové kampaně „Vlajka pro Tibet“.

„Naše nynější solidarita s Tibetem je splátkou za pomoc a podporu v osmdesátých letech, kdy nás demokratický svět podporoval v zápase o lidská práva, a zároveň projevem solidarity k lidem v zemích, které nemají to štěstí žít ve svobodné a demokratické společnosti,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ).

„Vyvěšení tibetské vlajky má za cíl zdůraznit individuální a kolektivní práva Tibeťanů a podpořit je v jejich boji za demokracii,“ dodal.

Vyvěšení tibetské vlajky připomíná povstání, které ve Lhase, hlavním městě Tibetu, vypuklo 10. března 1959 a bylo projevem odporu tibetského národa proti okupaci čínským režimem. Kampaň nazvaná Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.

Na  podzim na včerejší akci naváže v Praze 4 výstava Pohádky Tibetu očima českých ilustrátorů. Výstavu organizuje společnost Lunghta, která ji od října 2014 postupně představila v  kavárně NoNa na Nové scéně Národního divadla, v Břevnovské čajovně v Praze 6,  v Kavárně Academia v Ostravě, na Obecním úřadě v Bobrové a v Kulturním domě v Novém Městě na Moravě. Výstava bude zahájena čtením ukázek z knihy My Tibeťané. Spolu s výstavou putuje kasička veřejné sbírky pro Tibet.
 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru