dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Foto: asijské slípky, které už obdivoval Marco Polo, se v Praze zhostily role pěstounek
Pro hedvábničky je typický silný mateřský pud. Foto: Toulcův dvůr

Foto: asijské slípky, které už obdivoval Marco Polo, se v Praze zhostily role pěstounek

Na Toulcův dvůr v Praze 10 Hostivaři přibylo nové plemeno drůbeže – hedvábničky. „Rozhodli jsme se chovat pár slepiček, i když nepatří mezi česká plemena. Jsou to skvělé pěstounky, které vysedí a následně odchovají jakákoli kuřata,“ uvedla Lenka Skoupá, odbornice na chov původních českých plemen v Toulcově dvoře.

„Naše české zlaté kropenky jsou spíš na běhání po stráních než na plnění mateřských povinností,“ vysvětluje nákup exotických slepic Lenka Skoupá.

Hedvábničky patří mezi velmi stará plemena původem z jihovýchodní Asie. Již ve 13. století píše benátský cestovatel Marco Polo o této drůbeži, že „kůži má porostlou místo peřím černou srstí, ale klade vejce jako ostatní kurové a k jídlu velmi dobrá jest“.

Hedvábničky mají opravdu celou řadu zvláštností, ať již se jedná o černomodře zbarvenou kůži nebo peří, která se podobá hedvábné srsti, nebo pěti prsty na nohách, které jsou porostlé jemným peřím. To vše, a nejen to, z nich dělá exoticky vyhlížející drůbež, kterou rozhodně nepřehlédnete.


Další články
Nahoru