Dnes Sobota - polojasno 21°C
Zítra Neděle - polojasno 20°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Fotbalový stadion Praha 3 pronajme Viktorii Žižkov na třicet let
Žižkovský fotbalový stadion. Foto: Facebook FK Viktoria Žižkov

Fotbalový stadion Praha 3 pronajme Viktorii Žižkov na třicet let

Praha 3 pronajme FK Viktoria Žižkov stadion v Seifertově ulici na 30 let za korunu ročně. Zastupitelé městské části tento týden schválili nájemní smlouvu. Klub podle ní bude mít zároveň předkupní právo pro případ, že by se městská část rozhodla v budoucnu v době trvání nájmu sportoviště prodat. Bývalý majitel Viktorie Martin Louda původně usiloval o odkup stadionu. Poté, co u radnice neuspěl, klub loni prodal.

Ve smlouvě se městská část zavazuje k investici do oprav stadionu. Do konce letošního roku to má být 25 milionů korun. Klub se zavázal rozšířit nabídku sportovních aktivit pro děti a mládež.

Díky tomu dojde k rozšíření spolupráce mezi radnicí Prahy 3 a fotbalovým klubem, který zajišťuje celoroční provoz přípravných skupin a pořádá sportovní dny pro školy a školky z Prahy 3 a okolí.

„Zachování fotbalu na místě, kde se hraje po desetiletí, a pro místní občany k místu neodmyslitelně patří, je něco, na co rozhodně můžeme být hrdí. Rozhodně se na tomto místě sluší poděkovat všem, kdo měli na dotažení smlouvy svůj podíl, od kolegů radních, přes zaměstnance úřadu, vedení fotbalového klubu až po zastupitele, kteří dnes smlouvě dali zelenou,“ uvedl radní Prahy 3 pro sport František Doseděl (Piráti).

„Smlouva dává Viktorce klid, získali jsme jistotu domova a tolik potřebné zázemí. Za to bych rád všem upřímně poděkoval. Teď se můžeme plně koncentrovat na sportovní stránku a na hlavní úkol, který nás čeká na jaře a tím je záchrana ve druhé lize," řekl spolumajitel klubu Milan Richter

Podnikatel v developmentu a IT Louda klub koupil předloni v lednu. Poté se pokoušel u radnice prosadit, aby mu stadion prodala s odůvodněním, že ho chce opravit a výhledově tam postavit nové moderní sportoviště.

Po neúspěšných jednáních loni akcie klubu odprodal předsedovi představenstva klubu Milanu Richterovi a členovi představenstva Jiřímu Rývovi. Kvůli špatnému stavu stadionu hrozilo, že klub přijde o druholigovou licenci, nakonec ji ale získal.

Na žádost klubu je součástí kontraktu také předkupní právo pro klub pro případ, že by se městská část v době trvání nájmu rozhodla stadion prodat. Podmínkou je, že stadion bude i nadále plnit stávající funkci, v opačném případě bude moci městská část smlouvu jednostranně vypovědět.


Autor: red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru