Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Fotbalový stadion Praha 3 pronajme Viktorii Žižkov na třicet let
Žižkovský fotbalový stadion. Foto: Facebook FK Viktoria Žižkov

Fotbalový stadion Praha 3 pronajme Viktorii Žižkov na třicet let

Praha 3 pronajme FK Viktoria Žižkov stadion v Seifertově ulici na 30 let za korunu ročně. Zastupitelé městské části tento týden schválili nájemní smlouvu. Klub podle ní bude mít zároveň předkupní právo pro případ, že by se městská část rozhodla v budoucnu v době trvání nájmu sportoviště prodat. Bývalý majitel Viktorie Martin Louda původně usiloval o odkup stadionu. Poté, co u radnice neuspěl, klub loni prodal.

Ve smlouvě se městská část zavazuje k investici do oprav stadionu. Do konce letošního roku to má být 25 milionů korun. Klub se zavázal rozšířit nabídku sportovních aktivit pro děti a mládež.

Díky tomu dojde k rozšíření spolupráce mezi radnicí Prahy 3 a fotbalovým klubem, který zajišťuje celoroční provoz přípravných skupin a pořádá sportovní dny pro školy a školky z Prahy 3 a okolí.

„Zachování fotbalu na místě, kde se hraje po desetiletí, a pro místní občany k místu neodmyslitelně patří, je něco, na co rozhodně můžeme být hrdí. Rozhodně se na tomto místě sluší poděkovat všem, kdo měli na dotažení smlouvy svůj podíl, od kolegů radních, přes zaměstnance úřadu, vedení fotbalového klubu až po zastupitele, kteří dnes smlouvě dali zelenou,“ uvedl radní Prahy 3 pro sport František Doseděl (Piráti).

„Smlouva dává Viktorce klid, získali jsme jistotu domova a tolik potřebné zázemí. Za to bych rád všem upřímně poděkoval. Teď se můžeme plně koncentrovat na sportovní stránku a na hlavní úkol, který nás čeká na jaře a tím je záchrana ve druhé lize," řekl spolumajitel klubu Milan Richter

Podnikatel v developmentu a IT Louda klub koupil předloni v lednu. Poté se pokoušel u radnice prosadit, aby mu stadion prodala s odůvodněním, že ho chce opravit a výhledově tam postavit nové moderní sportoviště.

Po neúspěšných jednáních loni akcie klubu odprodal předsedovi představenstva klubu Milanu Richterovi a členovi představenstva Jiřímu Rývovi. Kvůli špatnému stavu stadionu hrozilo, že klub přijde o druholigovou licenci, nakonec ji ale získal.

Na žádost klubu je součástí kontraktu také předkupní právo pro klub pro případ, že by se městská část v době trvání nájmu rozhodla stadion prodat. Podmínkou je, že stadion bude i nadále plnit stávající funkci, v opačném případě bude moci městská část smlouvu jednostranně vypovědět.


Autor: red

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

Dnes v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

1. června 2023 v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Další články
Nahoru