dnes
Neděle - snih-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Fotbalový Fan Park: Žluté lázně slibují, že při mistrovství „zežloutnou“
Ke sledování fotbalu pivko, klobásy, brambůrky a další zdravá strava prostě patří. Foto: www.zlutelazne.cz

Fotbalový Fan Park: Žluté lázně slibují, že při mistrovství „zežloutnou“

Areál Žlutých lázní v Podolí žije fotbalem, jeho značná část se kvůli probíhajícímu evropskému šampionátu proměnila na Fan Park. Lidé sledující nejen zápasy české reprezentace dostávají veškeré nápoje do kelímků, žádné sklo se neprodává a jeho vnášení do areálu je zakázáno. Množství vyprodukovaného plastového odpadu je tudíž obrovské. Košů určených na separovaný odpad v exponovaných částech areálu u pódia doposud moc nebylo, dominovaly ty na směsný odpad. Provozovatel parku po upozornění serveru Pražský patriot na tuto skutečnost slíbil nápravu. 

Ve fotbalovém Fan Park bylo doposud celkem 15 odpadkových košů. Část z nich představují černé pytle na směsný odpad s obručemi a část dvojkoše o průměru jednoho metru, které jsou navíc opatřené stříškou – v jedné polovině je pytel černý, ve druhé žlutý na plasty.

„Po hlavní cestě spojující Dětský koutek na jednom konci a Blue Burger Bar na druhém jich je relativně dostatek, ale je pravdou, že právě v místech bezprostředně v okolí hlavního pódia jich příliš nebylo,“ uznal Petr Hozák, produkční ředitel společnosti Taiko, která provozuje Žluté lázně.

Přitom v pondělí jen na první zápas české reprezentace dorazilo zhruba 4500 příznivců. V pátek, kdy hrají Vrbovy svěřenci zápas s Chorvatskem v atraktivnější čas v 18 hodin, se dá očekávat, pokud bude příznivé počasí, výrazně větší návštěvnost. To už bude na „kelímkový nával“ připraven větší počet „žlutých“ košů na plasty.

„Od středy 15. června rozmístíme další čtyři žluté pytle na plast s obručemi, které navíc opatříme cedulkou Směsný odpad,“ slíbil Hozák. „Kromě přidání nových košů a zřetelného označení všech stávajících odpadkových košů upozorníme také moderátory, aby průběžně vyzývali návštěvníky k třídění odpadu. Fanoušci zatím v průběhu prvních dnů dokázali ve Fan Parku udržet vzácný pořádek,“ dodal.

Otázka recyklovaného odpadu ve Fan Parku se netýká, jak již bylo zmíněno, nejen skla a také papírového odpadu. Většinou se totiž jedná o tácky, které jsou umaštěné od klobás, hamburgerů a masa, případně zašpiněné od hořčice, nelze je tedy třídit jako papír a musejí se dávat do směsného odpadu.


Další články
Nahoru