dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Fotbalové EURO v Praze? Asociace chce spolupořádat mistrovství v roce 2020
Pražské fotbalové stadiony nejsou pro zápasy EURO vhodné. Foto: Ondřej Hanuš / fkdukla.cz

Fotbalové EURO v Praze? Asociace chce spolupořádat mistrovství v roce 2020

Členové výkonného výboru Fotbalové asociace ČR chtějí, aby v roce 2020 spolupořádalo Česko s dalšími dvanácti zeměmi evropský šampionát. Dnes tento svůj záměr schválil výkonný výbor a nyní musí asociace podat přihlášku Evropské fotbalové federaci (UEFA). A do dubna musí přidat podrobnou kandidaturu.

Šéf UEFA Michel Platini před několika měsíci představil svůj návrh, aby v roce 2020 bylo EURO pořádáno vícero zeměmi, konkrétně třinácti. A tak tomu i nakonec bude.

Už letos v lednu Miroslav Pelta, šéf Fotbalové asociace ČR (FAČR), vyjádřil své přání, aby bylo Česko jedním z třinácti pořadatelů Mistrovství Evropy. Jenže podle regulí evropské federace na to nemáme vyhovující stadion.

I přesto ale dnes FAČR odsouhlasila svůj záměr do Prahy evropský šampionát dostat. „Výkonný výbor potvrdil záměr ucházet se o jedno z pořadatelských míst ME 2020,“ řekl mluvčí FAČR Jaroslav Kolář.

Anketa

Podporujete myšlenku, aby ČR spolupořádala fotbalové Mistrovství Evropy?

14.8%
(14.8%)
85.2%
(85.2%)
„Do 12. září musíme na UEFA uplatnit zájem a výkonný výbor odsouhlasil, abychom tak učinili. Jakmile se nyní přihlásíme, tak do 25. dubna musíme odevzdat konkrétní podklady," přidal generální sekretář Rudolf Řepka.

„Stadion potřebujeme, zřejmě to bude lokalita Prahy, ale přesnější řešení si zatím necháme pro sebe. Do dubna je ještě dost času a nechává nám to prostor, abychom mohli kandidaturu připravit tak, aby byla úspěšná,“ dodal Řepka.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru