dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Liga startuje pražským derby a příjezdem chacharů z Ostravy, do ulic míří stovky policistů
Ilustrační foto: Lukáš Malý / Wikimedia Commons

Liga startuje pražským derby a příjezdem chacharů z Ostravy, do ulic míří stovky policistů

Nejvyšší fotbalová soutěž po necelé dvouměsíční pauze dnes vstupuje do dalšího ročníku. I když meteorologové žádné teplotní rekordy neslibují, přesto bude večer v metropoli hodně horko. Ve Vršovicích přivítají „klokani“ Spartu a do Dejvic přijede na zápas s Duklou Baník Ostrava, kterého bude tradičně doprovázet početná skupina horkokrevných fanoušků.

Někteří z nich budou oblečeni v bílých tricích s nápisem Akce Praha, nad kterým jsou zobrazeni dvě „zakuklené" postavy, z nichž jedna má v ruce baseballovou pálku. Trika prodávají ultras Baníku za stovku. Vlak s fanoušky vyjíždí z Ostravy do Prahy v půl třetí odpoledne.

Kvůli dnešním zápasům připravuje pražská policie bezpečnostní opatření. Derby Bohemians Praha 1905 a AC Sparta Praha začíná v „Ďolíčku“ v 18 hodin, výkop zápasu FK Dukla Praha vs. FC Baník Ostrava je ve 20:15.

Anketa

První fotbalová liga začíná. Který z pražských týmů na tom bude po posledním kole nejlépe?

56.5%
(56.5%)
13%
(13%)
9.3%
(9.3%)
21.3%
(21.3%)
„V pohotovosti bude od dnešního dopoledne několik stovek policistů dopravní, pořádkové i kriminální služby, policisté služby cizinecké policie, členové antikonfliktního týmu i Speciální pořádkové jednotky,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Na celé akci se rovněž budou podílet psovodi se služebními psy a policisté na koních. Situaci bude ze vzduchu monitorovat policejní vrtulník. Policisté avizují, že budou monitorovat i pohyb jednotlivých skupin fanoušků.

„Vzhledem k očekávaným komplikacím v dopravě v okolí vršovického stadionu i na Julisce divákům doporučujeme, aby vyrazili s dostatečným časovým předstihem a k samotné přepravě na stadion využili především prostředky MHD, jejichž kapacita bude dostatečná,“ pokračovala Zoulová.

Na samotných stadionech čekají návštěvníky standardní bezpečnostní opatření v podobě zákazu vnášení pyrotechniky či alkoholu na stadion.

„Bohužel vršovický Dolíček má směšnou kapacitu, a tak fans Sparty dostali k dispozici pouhých 250 vstupenek, což je pro derby opravdu tristní a úsměvný počet, trochu ostuda. Ale i přesto věříme, že naše hráče náležitě podpoříme. Takže pánové, do páté minuty dva fíky a jsme tam jako doma," burcují se sparťanští fanoušci na svém webu Sparta Forever.

Čtvrtého pražského prvoligového týmu se bezpečnostní opatření na území metropole v tomto kole netýkají. Slavia totiž hraje zítra večer v Uherském Hradišti.


Další články
Nahoru