dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Fotbalová liga po pauze: malé derby na Spartě, slávisté u mistra a klokani přivítají Jihlavu
Loni dokázali slávisté v Plzni vyhrát. Podaří se jim nečekaný úspěch zopakovat? Foto: archiv SK Slavia Praha

Fotbalová liga po pauze: malé derby na Spartě, slávisté u mistra a klokani přivítají Jihlavu

Duklu čeká v rámci 11. kola utkání v Generali Areně s pražskou Spartou. Trápící se slávisté zajíždí k úřadujícímu mistrovi do Plzně. Klokani přivítají doma houževnatého soupeře z Jihlavy.

Bohemians Praha 1905 vs. Jihlava, sobota 19. 10., 17 h

Do vršovického Ďolíčku přijedou hráči Vysočiny Jihlava. Tým je až na čtrnáctém místě a získal jen sedm bodů. Soubor Františka Komňackého se tak pokusí chudý bodový účet navýšit v Praze.

Ale pro větší klid ve středu tabulky potřebují uspět i Pražané. Mají jen o tři body více, než Jihalva a jsou po třetině ligového ročníku desátí.

Oba týmy se v lize utkali již šestkrát. Čtyřikrát vyhráli Klokani, Jihalva vyhrála jen jednou. V Ďolíčku ještě nikdy nedala gól. Poslední zápas těchto soupeřů se však odehrál před pěti sezonami.

Plzeň vs. Slavia, sobota 19.10., 20:15 h

Slavii budou v Plzni chybět kvůli karetnímu trestu kapitán Karol Kisel a Marcel Gecov. Před utkáním se zkomplikovala situace i na brankářském postu. Mimo hru je dlouhodobě zraněný Kamil Čontofalslý a také Karel Hrubeš, otazník visí nad startem Radka Černého, který se zranil na tréninku.

Poslední vzájemný ligový duel na hřišti Plzně skončil vítězstvím Slavie 1:0. „S každým se dá hrát, dá se hrát i s Plzní. Na každý mančaft něco platí. Musíme být maximálně disciplinovaní a koncentrovaní. Věřím, že pokud podáme nadstandardní kolektivní výkon, můžeme v Plzni uspět,“ věří asistent trenéra Juraj Šimurka.

Utkání vysílá přímým přenosem ČT Sport.

Sparta vs. Dukla, neděle 20. 10. v 19 h

Tak jako Dukla je i Sparta v osmifinále Poháru České pošty, kdy vyhrála ve Znojmě 3:2 a má před odvetou s moravským celkem nakročeno do čtvrtfinále, kde se pravděpodobně Dukla a Sparta střetnou znovu.

"Sparta společně s Plzní patří mezi nejlepší týmy, se kterými se v lize můžeme setkat. Budeme se snažit být první po Plzni, kdo Spartu obere o nějaké ty body,“ uvádí trenér Dukly Luboš Kozel.

Utkání vysílá přímým přenosem TV Fanda.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru