Dnes Středa - oblacno 22°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 17°C
Čtvrtek 21. 10. 2021
Svátek má Brigita
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Fotbalová asociace zaplatí dluhy za stadion na Strahově ze svého, nevyužije nabídky Sparty a Slavie
Stadion Evžena Rošického v zimě, pohled z jihu. Foto: Petr Novák, Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Fotbalová asociace zaplatí dluhy za stadion na Strahově ze svého, nevyužije nabídky Sparty a Slavie

Fotbalová asociace ČR (FAČR) uhradí z vlastních prostředků závazky spojené se stadionem Evžena Rošického v Praze na Strahově, které má k České unii sportu (ČUS) a Českému atletickému svazu (ČAS). Minimálně prozatím tak asociace nevyužije nabízenou finanční pomoc od pražských klubů Sparty a Slavie. Na dnešním mimořádném zasedání o tom rozhodl Výkonný výbor (VV) FAČR.

Za strahovské pozemky FAČR dluží ČUS a ČAS podle médií okolo 200 milionů korun. Pokud by závazky neuhradila do konce září, naskakovalo by penále v údajné výši 2,5 milionu korun měsíčně. Asociace se tak rozhodla splatit částku okamžitě.

Nabídky na úvěr poskytly vedle bank i finančně nejsilnější české kluby Sparta a Slavia. Podle vedení FAČR je ale v transparentním zájmu fotbalu, aby asociace zůstala maximálně nezávislá.

„VV FAČR se bude dál zabývat jednotlivými finančními nabídkami řešení celé situace a podnikne další kroky v oblasti poptávkového řízení, tak abychom měli co nejvíce relevantních možností k vyřešení celé problematiky. FAČR současně provede aktualizaci a doplnění stávajících nabídek," uvedl předseda FAČR Petr Fousek v tiskové zprávě.

„Zároveň uskuteční nové poptávkové řízení ve světle skutečnosti, že závazky k ČUS a ČAS budou do 30. září již vypořádány a předkupní práva tedy tím odblokována. Znovu se bude VV FAČR aktuální situací zabývat na svých dalších zasedáních," řekl Fousek, jenž byl zvolen šéfem českého fotbalu v červnu.

„Je potřeba si uvědomit, že toto téma se řeší na svazu osm let a nové vedení na jeho řešení mělo zatím jen tři měsíce," dodal.


Autor: ČTK

Praha podpoří integraci mladých lidí z dětských domovů

Včera v 10:54

Rada hl. m. Prahy schválila finanční podporu projektu Patron – podpora sociální integrace dospívajících z dětských domovů organizace Liga otevřených mužů ve výši 199,8 tisíc korun. 

Výstavba Kampusu Albertov v Praze 2 byla zahájena

18. října 2021 ve 20:56

Poklepáním základního kamene byla v pondělí 18. října slavnostně zahájena výstavba Kampusu Albertov. Ten bude určen pro výuková a vědecká centra pracoviště Matematicko-fyzikální, Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Další články
Nahoru