Dnes Pondělí - prehanky-snih 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Fotbalová asociace zaplatí dluhy za stadion na Strahově ze svého, nevyužije nabídky Sparty a Slavie
Stadion Evžena Rošického v zimě, pohled z jihu. Foto: Petr Novák, Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Fotbalová asociace zaplatí dluhy za stadion na Strahově ze svého, nevyužije nabídky Sparty a Slavie

Fotbalová asociace ČR (FAČR) uhradí z vlastních prostředků závazky spojené se stadionem Evžena Rošického v Praze na Strahově, které má k České unii sportu (ČUS) a Českému atletickému svazu (ČAS). Minimálně prozatím tak asociace nevyužije nabízenou finanční pomoc od pražských klubů Sparty a Slavie. Na dnešním mimořádném zasedání o tom rozhodl Výkonný výbor (VV) FAČR.

Za strahovské pozemky FAČR dluží ČUS a ČAS podle médií okolo 200 milionů korun. Pokud by závazky neuhradila do konce září, naskakovalo by penále v údajné výši 2,5 milionu korun měsíčně. Asociace se tak rozhodla splatit částku okamžitě.

Nabídky na úvěr poskytly vedle bank i finančně nejsilnější české kluby Sparta a Slavia. Podle vedení FAČR je ale v transparentním zájmu fotbalu, aby asociace zůstala maximálně nezávislá.

„VV FAČR se bude dál zabývat jednotlivými finančními nabídkami řešení celé situace a podnikne další kroky v oblasti poptávkového řízení, tak abychom měli co nejvíce relevantních možností k vyřešení celé problematiky. FAČR současně provede aktualizaci a doplnění stávajících nabídek," uvedl předseda FAČR Petr Fousek v tiskové zprávě.

„Zároveň uskuteční nové poptávkové řízení ve světle skutečnosti, že závazky k ČUS a ČAS budou do 30. září již vypořádány a předkupní práva tedy tím odblokována. Znovu se bude VV FAČR aktuální situací zabývat na svých dalších zasedáních," řekl Fousek, jenž byl zvolen šéfem českého fotbalu v červnu.

„Je potřeba si uvědomit, že toto téma se řeší na svazu osm let a nové vedení na jeho řešení mělo zatím jen tři měsíce," dodal.


Autor: ČTK

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Další články
Nahoru