Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Fotbalová asociace zaplatí dluhy za stadion na Strahově ze svého, nevyužije nabídky Sparty a Slavie
Stadion Evžena Rošického v zimě, pohled z jihu. Foto: Petr Novák, Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Fotbalová asociace zaplatí dluhy za stadion na Strahově ze svého, nevyužije nabídky Sparty a Slavie

Fotbalová asociace ČR (FAČR) uhradí z vlastních prostředků závazky spojené se stadionem Evžena Rošického v Praze na Strahově, které má k České unii sportu (ČUS) a Českému atletickému svazu (ČAS). Minimálně prozatím tak asociace nevyužije nabízenou finanční pomoc od pražských klubů Sparty a Slavie. Na dnešním mimořádném zasedání o tom rozhodl Výkonný výbor (VV) FAČR.

Za strahovské pozemky FAČR dluží ČUS a ČAS podle médií okolo 200 milionů korun. Pokud by závazky neuhradila do konce září, naskakovalo by penále v údajné výši 2,5 milionu korun měsíčně. Asociace se tak rozhodla splatit částku okamžitě.

Nabídky na úvěr poskytly vedle bank i finančně nejsilnější české kluby Sparta a Slavia. Podle vedení FAČR je ale v transparentním zájmu fotbalu, aby asociace zůstala maximálně nezávislá.

„VV FAČR se bude dál zabývat jednotlivými finančními nabídkami řešení celé situace a podnikne další kroky v oblasti poptávkového řízení, tak abychom měli co nejvíce relevantních možností k vyřešení celé problematiky. FAČR současně provede aktualizaci a doplnění stávajících nabídek," uvedl předseda FAČR Petr Fousek v tiskové zprávě.

„Zároveň uskuteční nové poptávkové řízení ve světle skutečnosti, že závazky k ČUS a ČAS budou do 30. září již vypořádány a předkupní práva tedy tím odblokována. Znovu se bude VV FAČR aktuální situací zabývat na svých dalších zasedáních," řekl Fousek, jenž byl zvolen šéfem českého fotbalu v červnu.

„Je potřeba si uvědomit, že toto téma se řeší na svazu osm let a nové vedení na jeho řešení mělo zatím jen tři měsíce," dodal.


Autor: ČTK

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru