dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Víkendové tipy

Fotbal a umění. Festival Umělec (se) musí bránit

V neděli 21. června se koná fotbalový turnaj týmů tvořených z větší části současnými výtvarnými umělci a zástupci uměleckých institucí.  Akce je věnována výročí 25 let od založení prestižní Ceny Jindřicha Chalupeckého pro umělce do 35 let a pojmenovaná jednoduše Jindra. Pod záminkou fotbalového zápasu setkáte s umělci, teoretiky, kurátory nebo galeristy napříč naší výtvarnou scénou.

Turnaj začíná od 10 hodin v areálu TJ Sokol Bílá Hora v Praze. Jeho součástí je také dílna pro děti a možnost občerstvení. Vstup je volný.

Týmy jsou tvořeny studenty a jejich profesory. Nejčastěji reprezentují umělecké obory architektury, designu, grafiky a volné tvorby. Doplňují je však i výtvarní kritici, kurátoři a novináři nebo studenti Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Turnaj je od počátku určený také smíšeným družstvům mužů a žen.

Pro děti je v rámci jednodenního festivalu Jindra připravena výtvarná dílna a možnost využít sportovní hřiště i příjemné okolí areálu.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru