dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražská politika

Fórum má praxi v realizaci prevence na školách

Oddělení prevence magistrátního odboru zdravotnictví, sociální péče a prevence uspořádalo uplynulou středu Pražské fórum primární prevence rizikového chování, kterého se účastnilo 140 zástupců z pražských škol, školských zařízení a neziskových organizací. Fórum se tematicky zaměřilo na sdílení dobré praxe v oblasti primární prevence rizikového chování na školách.

Fórum zahájil radní hlavního města Prahy pro oblast zdravotnictví a bydlení Radek Lacko, který převzal nad akcí záštitu. Ve svém projevu uvedl, že hlavní město Praha bude i nadále podporovat preventivní aktivity ve školách v rámci grantového řízení a zaměří se na zlepšování podmínek pro práci školních poradenských pracovišť ve školách.

„Na úrovni hlavního města Prahy věnujeme této oblasti dlouhodobě zvýšenou pozornost. Jen v tomto roce jsme například podpořili v rámci grantového řízení zaměřeného na primární prevenci ve školách a školských zařízeních 254 projektů celkovou finanční částkou 9 milionů korun,“ řekl radní Lacko.

Akci ocenila i radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková. „Jsem ráda, že je o tuto důležitou oblast velký zájem, což dokládá vysoký počet účastníků fóra. Považuji však za důležité upozornit na skutečnost, že školy sice v této oblasti sehrávají významnou úlohu, avšak nejsou zdaleka všemocné. Klíčovou úlohu v oblasti primární prevence sehrává také rodinná výchova a v neposlední řadě též vzorce chování, které děti vidí například v televizi,“ uvedla. 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru