dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Fordka pro hasiče dostala požehnání od kardinála
Kardinál Dominik Duka žehná novému hasičskému vozu. Foto: archiv

Fordka pro hasiče dostala požehnání od kardinála

Hasičský automobil, který bude ode dneška sloužit Jednotce sboru dobrovolných hasičů Městské části Praha 1, požehnal na její základně v Novomlýnské kardinál Dominik Duka. Požehnáno bylo také praporu hasičů a všem členům sboru. 

Jednotka hasičů působící na území Prahy 1 vznikla teprve před dvěma lety, již se však svou aktivitou mnohokrát zapsala do podvědomí obyvatel. V první polovině června se podílela na ochraně Prahy 1 před povodní, likvidovala její následky, zajišťovala operativní službu u zábran a účastnila se bourání protipovodňových zábran.

Automobil značky Ford byl pořízen z prostředků magistrátu a jeho úpravy a výzbroj financovala radnice jedničky. Automobil je určen především k zásahům v centru Prahy, ale na vyžádání krajského operačního střediska může být jednotka vyslána kamkoli na území metropole.

hasici-praha1-dalsi-nahled Vůz je určen pro družstvo ve složení 1+5. Na své palubě veze samozřejmě čerpadla, hadice a další hasičskou techniku, je však také připraven i na technické zásahy. Současně se jednotka pyšní i nově opravenou garáží pro tento automobil.

Kardinál Dominik Duka při požehnání vozu popřál celé jednotce vytrvalost ve službě a každého jednotlivě doporoučel ochraně Matky Boží Panny Marie a sv. Floriána, patrona hasičů. V modlitbě prosil za občany Prahy, aby byli chráněni od nástrah živlů i lidí a žili v pokoji a bezpečí.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru