Dnes Neděle - skorojasno 14°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 15°C
Pondělí 17. 5. 2021
Svátek má Aneta
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Fontána u muzea na Václavském náměstí se opět rozzáří, letos barvami trikolory
Kašna u historické budovy Národního muzea na Václavském náměstí. Foto: NM

Fontána u muzea na Václavském náměstí se opět rozzáří, letos barvami trikolory

Po několikaměsíční pauze, kdy byla fontána před historickou budovou Národního muzea uložena k zimnímu spánku, se opět tento vodní prvek na vrcholku Václavského náměstí rozzáří, tentokrát barvami české trikolory. První letošní spuštění proběhne již tento pátek 1. května ve 20 hodin. 

Jedna z nejhezčích fontán v Praze bude opět spouštět své barevné osvětlení. Letos však nebude střídat různobarevné kombinace, ale zazáří v barvách trikolory. Tento pohled si bude možné i letos vychutnávat každý večer až do konce října.

Fontána prošla v nedávné době celkovou rekonstrukcí a byla vybavena sedmatřiceti vodotěsnými světly, která umožňují v základním módu vytvořit až 20 tisíc různých barevných kombinací.

Třístupňová fontána je zbudována ze žulových a mramorových komponentů. Střed balustrády nad fontánou je osazen alegorickými sochami, které představují země Českého království.

Uprostřed sedí na trůně Čechie s mečem a žezlem. Vlevo je doprovázená řekou Labe (odpočívající stařec) a vpravo Vltavou (ležící akt mladé ženy). Na okrajích balustrády sedí nalevo alegorická postava Moravy a vpravo pak mladík zosobňující Slezsko.


Hydrometeorologové pro Prahu prodloužili výstrahu na povodňovou bdělost

15. května 2021 ve 14:11

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes prodloužil výstrahu pro Prahu na povodňovou bdělost, a to až do odvolání. Průtok Vltavy se aktuálně pohybuje kolem 550 m3/s a neměl by se v následujících 24 hodinách zvýšit. Vltavská kaskáda by navíc měla mít dostatečný volný prostor a průtok Prahou by...

Praha 1: Stojíme za Izraelem

14. května 2021 v 16:01

Jako důkaz solidarity se Státem Izrael, který čelí v posledních dnech řadě útoků na své území a obyvatele, vlaje od dnešního dne na radnici první městské části izraelská vlajka.

Praha se preventivně připravuje na povodně

14. května 2021 v 15:17

Kvůli silnému dešti hlavní město posledních několik dní sleduje hladinu řek a vyhodnocuje možnou povodňovou situaci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes pro Prahu vydal výstrahu na povodňovou bdělost a nastává první stupeň povodňové aktivity. S ohledem na platnou výstrahu dojde dnes...

Další články
Nahoru