Dnes Úterý - jasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 29°C
Středa 26. 6. 2024
Svátek má Adriana
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Fond Dvojka srdcem pomohl s úhradou školních potřeb a zájmových kroužků

Pomocnou ruku v souvislosti se začátkem nového školního roku podala samoživitelům a rodičům s nízkými příjmy radnice Prahy 2. Nadační fond městské části Praha 2 Dvojka srdcem tak nakonec podpořil celkem 46 dětí částkou větší než 150 tisíc korun.

„Opět se ukazuje, že z úrovně městské části máme k našim obyvatelům blízko a můžeme tak pomáhat rychleji, adresněji a bez složitého papírování. Prostřednictvím našeho nadačního fondu Dvojka srdcem dokážeme nízkopříjmovým rodinám významně ulehčit i ve finančně náročných obdobích jako je začátek školního roku,“ říká starosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS).

O příspěvek na úhradu školních potřeb a zájmových kroužků dětí v celkové výši až 4 tisíc mohl až do konce září žádat každý rodič, který má trvalé bydliště v Praze 2 nebo jehož dítě navštěvuje některou ze základních škol zřizovaných městskou částí Praha 2.

„Letošní zájem o pomoc nadačního fondu předčil očekávání. Je tak důkazem toho, že celý projekt má opravdu smysl, a výsledky naší pomoci jsou vidět okamžitě. Tak jako v případě malé školačky, která nám poslala obrázek jako poděkování. Díky příspěvku Dvojky srdcem může v letošním školním roce navštěvovat výtvarný kroužek. Všem dárcům, kteří do nadačního fondu přispěli nebo pravidelně přispívají, patří obrovské poděkování. Jen díky nim jsme mohli pomoc realizovat,“ dodává místostarostka Lucie Pechová (ODS), která má v gesci sociální oblast a je dlouholetou předsedkyní správní rady Nadačního fondu Dvojka srcem.

Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá již šestým rokem. Podporuje ty nejzranitelnější, což jsou zejména senioři, děti ze znevýhodněných rodin, zdravotně postižení spoluobčané nebo i samoživitelé, a propojuje patrioty ochotné pomáhat s těmi, kteří pomoc potřebují.


Autor: Alo

Výstava: Josef Sudek a Fotoklub Praha

Včera v 15:05

Po 1. světové válce patřil k významným hybatelům fotografického dění vedle profesionálů pražský Český klub fotografů amatérů. Řada nových členů ale přicházela s podstatně jinou životní zkušeností i názory na tvorbu. V reakci na názorový nesoulad založilo několik mladých 3. června 1922 vlastní...

Tři kameny zmizelých jsou nově v Praze 7

Včera v 08:46

Chodníky před domy v ulicích U Sparty 14 a U Průhonu 30 od 19. června připomínají tři oběti nacistického režimu: JUDr. Evžena Šterna, Karla Seinera a Jindřicha Seinera.

Hudba v Heroldových sadech

24. června 2024 ve 20:26

Praha 10 zve na koncert do Heroldových sadech. Začíná se v 19:30 hodin.

Výstava vítězů soutěže dětí z MŠ a ZŠ

24. června 2024 v 11:56

Ve středu 19. června proběhla za účasti radního pro kulturu, sport a školství Prahy 1 Davida Bodečka a zastupitelky Evy Špačkové vernisáž výstavy vítězných výtvorů soutěže určené pro dětí z mateřských a základních škol v Praze 1.

Osudy zajímavých osobností očima žáků z Prahy 2

24. června 2024 v 11:24

Disidentka a dcera Kamily Moučkové, dcera statkáře živořícího v 50. letech v cihelně, válečný utečenec nebo divadelní a filmový herec, jehož dětství zasáhl proces s Miladou Horákovou. Tyto a mnoho dalších fascinujících příběhů přinášejí žáci z Prahy 2, kteří se zapojili do dokumentaristického...

V The Loop Jazz clubu vystoupí Skety

24. června 2024 v 10:03

Blíží se další akce v hostivařském The Loop Jazz clubu. V rámci festivalu Prague Proms se ve čtvrtek 29. června představí vokální soubor SKETY a předvede průřez svým repertoárem.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 26. týden

24. června 2024 v 07:43

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nadace Kooperativy se stala partnerem Kampaně na podporu asistence

23. června 2024 v 11:56

Cílem kampaně je dostat k veřejnosti zprávu, že lidé s postižením potřebují pomoc a asistenci druhých, aby mohli žít normální, svobodný život. Zájemci o asistenci se často nemusí učit nic nového a mohou tak snadno najít práci, která dává smysl.

Loni provedla THMP 920 tisíc kontrol lamp, lidé mohou závady hlásit

23. června 2024 v 10:10

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) loni provedla 920 000 pravidelných servisních, nočních i revizních kontrol lamp. Informovala o tom na sociálních sítích. Vyřešila také 20 000 poruch. „Nefunkční lampy nebo jiné závady na veřejném osvětlení nám můžete jednoduše hlásit...

Další články
Nahoru