dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - jasno
12°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Follová pro Pecku. Uměleckoprůmyslové museum předvádí šatník Dagmar Peckové
Expozici by si neměl nechat ujít žádný milovník opery a krásných šatů. Foto: Praha 1

Follová pro Pecku. Uměleckoprůmyslové museum předvádí šatník Dagmar Peckové

V Uměleckoprůmyslovém museu můžete navštívit výstavu „Follová pro Pecku“, která představuje koncertní róby, luxusní svatební šaty i oblečení pro všední den, vytvořené návrhářkou Ivanou Follovou pro operní pěvkyni Dagmar Peckovou.

Přední česká návrhářka Ivana Follová vytváří koncertní róby a další šaty pro světoznámou mezzosopranistku už pětadvacet let.

Nápad na výstavu
„Jednou jsem před Ivanou neprozřetelně prozradila, že si všechny její modely schovávám na dobu, až se do nich zase budu moci vejít, a Ivaně v tu chvíli bleskl nápad, že z nich uděláme výstavu,“ vysvětlila Dagmar Pecková.

Krásnou expozici by si neměl nechat ujít žádný milovník opery a krásných šatů, jak žena, tak muž. „Je tady jedna místnost plná koncertních modelů. To je to, co jsem dělala pro Dášu na různá vystoupení. Ve druhé místnosti jsou pak modely, které jsou většinou její civilní,“ popsala Ivana Follová.

pecka2

S podporou radnice
„Bylo nám velkou ctí prostřednictvím spolupořadatelství přispět a zároveň našim občanům umožnit zhlédnutí těchto úžasných operních rób a dalších šatů paní Dagmar Peckové,“ uvedl radní Prahy 1 pro kulturu a sport Filip Kračman.

Výstava potrvá do 12. srpna.


Praha 6 zve na Koncerty na kopci

Dnes v 09:11

Jarní cyklus Koncertů na kopci začne 20. února. Již tradiční pásmo koncertů podporuje radnice šesté městské části a díky tomu jsou koncerty nabízeny s dobrovolným vstupným. Zájemci uslyší flétnu napříč žánry, harfový koncert nebo Hořické pašie.

V Pragovce se uskuteční dernisáž tří výstav

15. února 2019 v 19:53

Pragovka Gallery a The White Room zvou na společné ukončení výstav na Pragovce. Program bude probíhat v úterý 19. února od 18 hodin v prostorách Pragovka Gallery.

V hrdle zlato, v srdci mír! Městská divadla pražská uvedou dramatizaci románu Honzlová od Zdeny Salivarové

14. února 2019 ve 12:19

První březnovou sobotu se v Městských divadlech uskuteční již osmá premiéra této sezony. Tvůrčí tandem Jakub Vašíček a Tomáš Jarkovský představí v Rokoku svoji divadelní adaptaci románu Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící ve stínu svého manžela Josefa...

Jahodové duo v obřadní síni radnice

14. února 2019 v 07:23

Ve čtvrtek 21. února uslyšíte v rámci Cyklu komorních koncertů na vysočanské radnici v Praze 9 Jahodové duo – Pavla Jahodová, violoncello, Jiří Jahoda, housle.

Další články
Nahoru