dnes
Úterý - jasno
22°C
zítra
Středa - jasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
19°C
Follová pro Pecku. Uměleckoprůmyslové museum předvádí šatník Dagmar Peckové
Expozici by si neměl nechat ujít žádný milovník opery a krásných šatů. Foto: Praha 1

Follová pro Pecku. Uměleckoprůmyslové museum předvádí šatník Dagmar Peckové

V Uměleckoprůmyslovém museu můžete navštívit výstavu „Follová pro Pecku“, která představuje koncertní róby, luxusní svatební šaty i oblečení pro všední den, vytvořené návrhářkou Ivanou Follovou pro operní pěvkyni Dagmar Peckovou.

Přední česká návrhářka Ivana Follová vytváří koncertní róby a další šaty pro světoznámou mezzosopranistku už pětadvacet let.

Nápad na výstavu
„Jednou jsem před Ivanou neprozřetelně prozradila, že si všechny její modely schovávám na dobu, až se do nich zase budu moci vejít, a Ivaně v tu chvíli bleskl nápad, že z nich uděláme výstavu,“ vysvětlila Dagmar Pecková.

Krásnou expozici by si neměl nechat ujít žádný milovník opery a krásných šatů, jak žena, tak muž. „Je tady jedna místnost plná koncertních modelů. To je to, co jsem dělala pro Dášu na různá vystoupení. Ve druhé místnosti jsou pak modely, které jsou většinou její civilní,“ popsala Ivana Follová.

pecka2

S podporou radnice
„Bylo nám velkou ctí prostřednictvím spolupořadatelství přispět a zároveň našim občanům umožnit zhlédnutí těchto úžasných operních rób a dalších šatů paní Dagmar Peckové,“ uvedl radní Prahy 1 pro kulturu a sport Filip Kračman.

Výstava potrvá do 12. srpna.


Výstava 1918 Žižkov - My, národ československý

Včera ve 20:47

Komentovaná prohlídka s autory výstavy se koná 17. října v 10 hodin.

Výstava: Broučci architekta Zdeňka Podhůrského

Včera v 09:43

Od 23. října do 3. března 2019 bude v prostorách Ctěnického zámku pro vás a vaše nejmenší k vidění výstava Broučci architekta Zdeňka Podhůrského.

Pražská muzea 1918 – 2018: Muzea a galerie se připojují k výročí vzniku republiky speciální akcí

Včera v 09:00

V rámci oslav 100. výročí založení Československa pražská muzea a galerie připravily během víkendu 27.–28. října vstup zdarma či za symbolické vstupné a doprovodné programy.

Po stopách osmiček v Praze 3: Cesta k Mnichovu labyrintem československé vojenské strategie

14. října 2018 ve 20:27

Přednáška historika Vojenského historického ústavu Praha, PhDr. Karla Straky, PhD., v Kulturním centru Vozovna ve čtvrtek 18. října od 17 hodin.

Na vycházku zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

14. října 2018 v 07:50

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Výstava: Po velké válce. Nová Evropa 1918-1923

13. října 2018 ve 20:15

Evropská síť paměť a solidarita ve spolupráci s městskou částí Praha 6 a Fakultou stavební ČVUT zvou na venkovní výstavu „Po velké válce. Nová Evropa 1918–1923”, která bude k vidění před budovou v Kampusu Dejvice při ulici Thákurova.

Praze 9: Valerie Zawadská a Karel Bláha: Tak to je život…

13. října 2018 v 08:43

Program písní, povídání a recitace s názvem Tak to je život… uvidíte v obřadní síni vysočanské radnice, Sokolovská 14/324, Praha 9. Vstup zdarma.

Moře, Kanibalky, Konzervativec: Tři tituly budou mít v říjnu premiéru v Městských divadlech pražských

12. října 2018 v 08:46

Neotřelé inscenace, noví herci. Takový bude podzim v Městských divadlech pražských. Tři premiéry se v říjnu chystají v divadlech ABC, Rokoko i Komedie.

Praha 2 oslavila sto let republiky swingem

12. října 2018 v 07:09

V Divadle na Vinohradech se neděli 7. října konal galavečer Pocta českému swingu. Průřez swingem od první republiky až do zlaté éry 60. let patří k akcím, které Praha 2 uspořádala ke stoletému výročí vzniku republiky.

Další články
Nahoru