Dnes Sobota - polojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Foldyna chtěl vyhodit z jednání „nepřizpůsobivé“ příznivce Volného bloku, na sítích se na něj sesypala kritika
Jedno ze sídel Parlamentu České republiky. Ve Valdštejnském paláci (na snímku) sídlí Senát, nedaleko odtud v Thunovském paláci Poslanecká sněmovna. Foto: Karel Netolický

Foldyna chtěl vyhodit z jednání „nepřizpůsobivé“ příznivce Volného bloku, na sítích se na něj sesypala kritika

Když sněmovní volební výbor v úterý doporučil dolní parlamentní komoře odvolat z Rady České televize její členku Hanu Lipovskou, došlo k události, která stále rezonuje na sociálních sítích.

Výbor doporučil Lipovskou odvolat z důvodu její údajné ztráty nezávislosti, která je podmínkou členství v Radě. O nezávislost údajně přišla, když se rozhodla kandidovat do Poslanecké sněmovny za Volný blok.

Jednání výboru bylo hned zkraje přerušeno kvůli tomu, že členové strany Volný blok dorazili bez roušek. Přítomný poslanec Jaroslav Foldyna, který byl dvě desítky let členem ČSSD, aby loni přešel k SPD, směrem k nim utrousil větu: „Je to vládní nařízení, nasaďte si tu roušku nebo běžte do prd*le."

„Poslal jsem je do prd*le hlavně za to jak se chovali. A udělal jsem dobře,“ obhajoval následně tento výrok na svém facebookovém profilu. Tam se objevila řada reakcí Foldynových kritiků, kteří mu především vyčítali nošení roušek či respirátorů a neutrální postoj k očkování proti covidu.

„Vaše věta mě ujistila v tom že SPD můj hlas určitě nedostane. Do teď jsem byl vaším věrným voličem, ale má důvěra ve vás je pryč. Jste jen banda kecalů, kteří si chtějí udržet koryta. Jen jste se přidal k ostatním přizdis**čům,“ vzkázal Foldynovi diskutující Zbyněk Ch.

Foldynovi kritici, kteří dle reakcí bývali evidentně v minulosti na jeho straně, se pozastavili také nad hesly, které se nyní objevují na reklamních billboardech s Foldynovou tváří. Jedním z hesel je i ,Svobodně myslet´.

„Svobodně s respičem na obličeji? Zkuste ho přestat nosit a přesvědčte i ostatní,“ napsala Irena K.  „Celá partaj nosí na znamení oddanosti v Poslanecké sněmovně na tlamě kávový filtr,“ utahoval si Marek M. z toho, že Foldyna, Okamura a další členové SPD nosí na tváři respirátory. „Svobodně si dát hadr a ještě plivat po druhých.,“ podotkla v reakci Jarmila K.

Obdobných reakcí se na Foldynu sesypalo několik desítek.


Autor: Karel Netolický

Nacher zveřejnil další video, hovoří o exekucích, insolvencích i ochraně spotřebitele

23. září 2021 v 09:52

Pražský zastupitel a poslanec Patrik Nacher vede kandidátku ANO v metropoli pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. V rámci kampaně se rozhodl natáčet a na YouTube publikovat krátká videa, ve kterých popisuje, co se v uplynulých letech i jeho přičiněním podařilo prosadit v Parlamentu a co by...

Vedení Prahy 5 vyjádřilo podporu Praze 9, která se domáhá zrušení ministerských opatření

27. dubna 2021 ve 22:36

Radní Prahy 5 včera na návrh starostky Renáty Zajíčkové (ODS) deklarovali podporu Praze 9. Ta se u Nejvyššího správního soudu domáhá zrušení ministerských opatření, která stále drží velkou část dětí mimo školy.  

Další články
Nahoru