Dnes Pondělí - skorojasno 24°C
Zítra Úterý - jasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Foldyna chtěl vyhodit z jednání „nepřizpůsobivé“ příznivce Volného bloku, na sítích se na něj sesypala kritika
Jedno ze sídel Parlamentu České republiky. Ve Valdštejnském paláci (na snímku) sídlí Senát, nedaleko odtud v Thunovském paláci Poslanecká sněmovna. Foto: Karel Netolický

Foldyna chtěl vyhodit z jednání „nepřizpůsobivé“ příznivce Volného bloku, na sítích se na něj sesypala kritika

Když sněmovní volební výbor v úterý doporučil dolní parlamentní komoře odvolat z Rady České televize její členku Hanu Lipovskou, došlo k události, která stále rezonuje na sociálních sítích.

Výbor doporučil Lipovskou odvolat z důvodu její údajné ztráty nezávislosti, která je podmínkou členství v Radě. O nezávislost údajně přišla, když se rozhodla kandidovat do Poslanecké sněmovny za Volný blok.

Jednání výboru bylo hned zkraje přerušeno kvůli tomu, že členové strany Volný blok dorazili bez roušek. Přítomný poslanec Jaroslav Foldyna, který byl dvě desítky let členem ČSSD, aby loni přešel k SPD, směrem k nim utrousil větu: „Je to vládní nařízení, nasaďte si tu roušku nebo běžte do prd*le."

„Poslal jsem je do prd*le hlavně za to jak se chovali. A udělal jsem dobře,“ obhajoval následně tento výrok na svém facebookovém profilu. Tam se objevila řada reakcí Foldynových kritiků, kteří mu především vyčítali nošení roušek či respirátorů a neutrální postoj k očkování proti covidu.

„Vaše věta mě ujistila v tom že SPD můj hlas určitě nedostane. Do teď jsem byl vaším věrným voličem, ale má důvěra ve vás je pryč. Jste jen banda kecalů, kteří si chtějí udržet koryta. Jen jste se přidal k ostatním přizdis**čům,“ vzkázal Foldynovi diskutující Zbyněk Ch.

Foldynovi kritici, kteří dle reakcí bývali evidentně v minulosti na jeho straně, se pozastavili také nad hesly, které se nyní objevují na reklamních billboardech s Foldynovou tváří. Jedním z hesel je i ,Svobodně myslet´.

„Svobodně s respičem na obličeji? Zkuste ho přestat nosit a přesvědčte i ostatní,“ napsala Irena K.  „Celá partaj nosí na znamení oddanosti v Poslanecké sněmovně na tlamě kávový filtr,“ utahoval si Marek M. z toho, že Foldyna, Okamura a další členové SPD nosí na tváři respirátory. „Svobodně si dát hadr a ještě plivat po druhých.,“ podotkla v reakci Jarmila K.

Obdobných reakcí se na Foldynu sesypalo několik desítek.


Autor: Karel Netolický

Vandalismus v praxi

22. června 2024 v 07:13

Jak vypadá vandalismus v praxi, jste se mohli přesvědčit o víkendu na víceúčelovém hřišti Tenisová. V pátek a v sobotu probíhala výměna sítí na hřišti, neboť současné sítě byly značně potrhané a často se stávalo, že otvorem v sítí proletěl míč přímo...

Praha 9: Uzavření Stavebního úřadu

20. června 2024 v 05:55

V pondělí 24. června bude v čase 10:30 až 13 hodin z provozních důvodů uzavřen Stavební úřad.

V Trmalově vile se děkovalo ředitelům škol v Praze 10

19. června 2024 v 10:01

Starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS), radní Ondřej Počarovský (TOP 09) a senátor Jan Pirk (Spolu) se společně v Trmalově vile setkali s řediteli škol na území desáté městské části. „Poděkovali jsme jim za to, jakou skvělou práci se svými pedagogickými sbory během roku odváděli,“ napsal na...

Hnutí pro Prahu 11: Mocenská výměna na Praze 11 dokončena

13. června 2024 ve 21:20

Mocenská výměna na Praze 11 dokončena – Sedeke (ODS) zvolen starostou. Sedeke (ODS) zvolen starostou. Převzetí moci spočívá v návratu ODS do vedení městské části výměnou za kumulaci placených funkcí v komisích a výborech pro neuvolněné zastupitele ANO a TOP 09-STAN a masivní navýšení odměn. Dále...

Přijďte darovat krev, potřebujeme vás. Světový den dárců krve ve VFN

12. června 2024 v 10:42

V pátek 14. června oslaví Všeobecná fakultní nemocnice v Praze na Fakultním transfuzním oddělení Světový den dárců krve.

Praha 9 pokračuje v přípravách na výstavbu další základní školy

10. června 2024 v 19:05

Příprava výstavby druhé základní školy Elektra 2 běží v plném proudu a začíná tak vedle kreslení, dohadování a představování projektu další složitý závod, a tím není nic ,snazšího", než zajišťování finančních prostředků na projektování a výstavbu.

Olympiáda mateřských škol Prahy 9

6. června 2024 ve 12:31

V Mateřské škole U Vysočanského pivovaru v Praze 9 se 5. června konala tradiční Olympiáda mateřských škol Prahy 9. Na sociálních sítích o tom informovala radnice Prahy 9.

Sousedská Tančírna v Praze 9

6. června 2024 v 10:00

V pondělí 3. června proběhla první sousedská Tančírna na plácku vedle budovy Afi City. Přesto, že počasí nebylo zrovna ideální, nakonec se sešla více jak desítka tanečních párů. Příjemným překvapením bylo, že přišlo i několik sólo tanečníků, kteří si taneční partnery našli přímo na místě. Na...

Pěvecká soutěž Bubble Star zná vítěze

5. června 2024 v 15:49

Koncem května se ve Švehlově sokolovně v Praze 15 konala ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a ZŠ Nad Přehradou celopražská pěvecká soutěž Bubble Star. Na sociálních sítích o tom informovala patnáctá městská část.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Další články
Nahoru