Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Foldyna chtěl vyhodit z jednání „nepřizpůsobivé“ příznivce Volného bloku, na sítích se na něj sesypala kritika
Jedno ze sídel Parlamentu České republiky. Ve Valdštejnském paláci (na snímku) sídlí Senát, nedaleko odtud v Thunovském paláci Poslanecká sněmovna. Foto: Karel Netolický

Foldyna chtěl vyhodit z jednání „nepřizpůsobivé“ příznivce Volného bloku, na sítích se na něj sesypala kritika

Když sněmovní volební výbor v úterý doporučil dolní parlamentní komoře odvolat z Rady České televize její členku Hanu Lipovskou, došlo k události, která stále rezonuje na sociálních sítích.

Výbor doporučil Lipovskou odvolat z důvodu její údajné ztráty nezávislosti, která je podmínkou členství v Radě. O nezávislost údajně přišla, když se rozhodla kandidovat do Poslanecké sněmovny za Volný blok.

Jednání výboru bylo hned zkraje přerušeno kvůli tomu, že členové strany Volný blok dorazili bez roušek. Přítomný poslanec Jaroslav Foldyna, který byl dvě desítky let členem ČSSD, aby loni přešel k SPD, směrem k nim utrousil větu: „Je to vládní nařízení, nasaďte si tu roušku nebo běžte do prd*le."

„Poslal jsem je do prd*le hlavně za to jak se chovali. A udělal jsem dobře,“ obhajoval následně tento výrok na svém facebookovém profilu. Tam se objevila řada reakcí Foldynových kritiků, kteří mu především vyčítali nošení roušek či respirátorů a neutrální postoj k očkování proti covidu.

„Vaše věta mě ujistila v tom že SPD můj hlas určitě nedostane. Do teď jsem byl vaším věrným voličem, ale má důvěra ve vás je pryč. Jste jen banda kecalů, kteří si chtějí udržet koryta. Jen jste se přidal k ostatním přizdis**čům,“ vzkázal Foldynovi diskutující Zbyněk Ch.

Foldynovi kritici, kteří dle reakcí bývali evidentně v minulosti na jeho straně, se pozastavili také nad hesly, které se nyní objevují na reklamních billboardech s Foldynovou tváří. Jedním z hesel je i ,Svobodně myslet´.

„Svobodně s respičem na obličeji? Zkuste ho přestat nosit a přesvědčte i ostatní,“ napsala Irena K.  „Celá partaj nosí na znamení oddanosti v Poslanecké sněmovně na tlamě kávový filtr,“ utahoval si Marek M. z toho, že Foldyna, Okamura a další členové SPD nosí na tváři respirátory. „Svobodně si dát hadr a ještě plivat po druhých.,“ podotkla v reakci Jarmila K.

Obdobných reakcí se na Foldynu sesypalo několik desítek.


Autor: Karel Netolický

Portlík: Jiránkovu vilu se společně podařilo zachránit

23. ledna 2023 v 07:05

Záchrana Jiránkovy vily je jedním z těch příkladů, kdy se víra vyplácí. Navzdory vydanému demoličnímu výměru se nakonec podařilo dohodnout s investorem a zachránit podstatnou část kulturního dědictví. 

Praha 11 chce pro mateřské a základní školy navýšit finance na běžný provoz

12. ledna 2023 ve 21:38

Členové vedení Prahy 11 – starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková, místostarostka Ivana Hovorková (obě Hnutí pro Prahu 11) a radní pro školství Michal Veselský (Praha 11 Sobě) – se v uplynulých dnech setkali s řediteli mateřských a základních škol a vedoucími a dalšími pracovníky ekonomického a...

Vrecionová: Schůzka Babiše s Macronem je nepřijatelným zasahováním do voleb

10. ledna 2023 v 11:07

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš se tři dny před konáním prezidentských voleb schází s francouzským prezidentem Macronem. Podle europoslankyně Veroniky Vrecionové (ODS) se jedná o nepřijatelné zasahování do voleb v Česku.

Zajímá vás budoucnost pozemku na Sokolovské 284?

24. listopadu 2022 v 18:28

Poslední dobou se množí dotazy na demolici bývalého objektu firmy Julius Meinl mezi ul. U Skládky a K Moravině a logicky se zajímáte, co se na tomto pozemku bude dít dál.

Hřib: Vládnout slušně, ale jen někdy?

6. října 2022 ve 20:25

Pražské SPOLU bezpodmínečně trvá na dosazení trestně stíhaného politika do Rady hlavního města. Pan Petr Fiala přitom dříve psal: „Trestně stíhaná osoba nebude členem vlády a taková osoba nesmí ani zastávat politickou pozici ve státní správě." Takže vládnout slušně, ale...

Černochová: Tichomir Mirkovič byl legendou a vzácným člověkem

15. dubna 2022 v 06:23

Když ve čtvrtek ve věku 93 let zemřel ve vinohradské nemocnici válečný veterán z druhé světové války Tichomír Mirkovič, na sociálních sítích na něj zavzpomínala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Portlík: Jedno nové místo stojí dvě stě tisíc korun

28. února 2022 v 08:13

Od začátku letoška jsem dostal několik dotazů, kolik se nám za poslední dva roky podařilo na Praze 9 odtáhnout autovraků. Zóny to v mnohém usnadnily, takže nakonec to bylo od roku 2019 celkem 208 vozidel.

Portlík: Praha 9 plánuje vyčlenit část obecních bytů pro ukrajinské uprchlíky

27. února 2022 v 19:40

Vzhledem k četným dotazům ohledně Devítkové pomoci Ukrajině uvádím, že s kolegy plánujeme vyčlenit část obecních bytů pro rodiny ukrajinských uprchlíků a zajistit dětem místa v mateřských a základních. Pokud to bude jen trochu možné, budeme zajišťovat také...

Lepš: Bidenovo uřeknutí odkrylo karty a možná dodalo Putinovi kuráž pro útok

22. února 2022 v 16:15

Putin bohužel zopakoval svůj již vyzkoušený scénář z Gruzie (2008) a Krymu (2014) a vojensky napadl východ Ukrajiny.

Praha 6: Dnes se ve školách testovalo i rozdávalo vysvědčení

31. ledna 2022 ve 13:05

Po dnešním testování je ve školkách a školách šesté městské části 338 pozitivních žáků. 307 v ZŠ a 31 v MŠ. V případě ZŠ jde o množství žáků včetně dnešního antigenního testování. Počet se ještě může zítra změnit na základě testů PCR. V porovnání s minulými týdny již čísla významně...

Prokop: Zavrhování ANO v Praze dlouho před volbami? My se budeme rozhodovat až podle programu

28. ledna 2022 v 16:28

Baví mě všechna ta silná prohlášení denně v mediích, s kým kdo půjde nebo nepůjde po komunálních volbách do koalice. Taky se mě na to novináři ptají. Víte, my v hnutí ANO se budeme rozhodovat hlavně podle programu.

Zajíčková: Není možné, aby tu někteří doktoři svou praxí podporovali kšeftování s předpisy

20. ledna 2022 v 09:34

„Boj proti drogám ve veřejném prostoru Pětky pokračuje. Jako členka Výboru pro zdravotnictví připravuji řadu kroků souvisejících se zamezením zneužívání substituční léčby drogově závislých,“ napsala na svůj facebookový profil starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta...

Další články
Nahoru