Dnes Středa - polojasno 9°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 9°C
Středa 22. 3. 2023
Svátek má Leona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Koncerty

FOK zahraje ve Valdštejnské zahradě

25. 8. 2021 - 26. 8. 2021
Valdštejnská zahrada, Praha 1
Symfonický orchestr hl m. Prahy FOK odehraje tradiční koncert ve Valdštejnské zahradě, letos hned dvakrát za sebou. 25. a 26. srpna 2021 od 17:00 se prostory barokní zahrady Senátu ČR rozezní pod taktovkou dirigenta Jana Kučery. Vstupné je dobrovolné. 

Koncerty ve Valdštejnské zahradě jsou již několikaletou tradiční letní akcí Pražských symfoniků. Pod záštitou Senátu se každoročně zahrada rozezní melodiemi, ať už více či méně známými, které potěší jak zběhlé návštěvníky koncertů vážné hudby, tak všechny ostatní, kteří mají chuť si poslechnout živý orchestr v netradičním prostředí.

Program vsadil na nezapomenutelnou melodii Beethovenovy „Osudové“, krásu a jemnost Květinového valčíku z Čajkovského Louskáčka, ale i na méně známou Dvořákovu skladbu Můj domov, která byla původně napsána jako předehra k divadelní hře F. F. Šamberka Josef Kajetán Tyl. Potěší však také milovníky filmů a seriálů, neboť na programu budou také melodie ze známých filmů (Piráti z Karibiku, Adéla ještě nevečeřela) a seriálového hitu Hra o trůny.

„I přes všechny nepříjemnosti minulého roku se nám poštěstilo uspořádat koncert ve Valdštejnské zahradě loni i letos. Tyto koncerty jsou vždy velmi hojně navštěvovány a užívá si je mnoho našich posluchačů všech věkových kategorii, za což jsme moc rádi. Je to taková rodinná akce pro všechny generace. Právě proto a také s ohledem na bezpečnostní podmínky, které je stále potřeba dodržovat, jsme se letos rozhodli uspořádat koncerty hned dva za sebou, aby si je mohli užít skutečně všichni pohodlně, bezpečně a s radostí. Budou to takové první vlaštovky naděje, že se zase můžeme těšit na plnohodnotnou koncertní sezónu,“ říká ředitel FOK Daniel Sobotka.

Vstupné na koncerty je dobrovolné, u vstupu je třeba prokázat se platným certifikátem o negativním testu na covid-19.

Koncert 25. srpna se koná pod záštitou Jiřího Oberfalzera, místopředsedy Senátu Parlamentu České republiky, koncert 26. srpna se koná pod záštitou Jiřího Drahoše, člena Senátu Parlamentu České republiky.

FOK ve Valdštejnské zahradě
25. srpna 2021, 17:00
26. srpna 2021, 17:00

LUDWIG VAN BEETHOVEN
Symfonie č. 5 c moll op. 67 „Osudová“ (výběr)

ANTONÍN DVOŘÁK
Můj domov, předehra op. 62

PETR ILJIČ ČAJKOVSKIJ
Květinový valčík z baletu Louskáček

FILMOVÁ HUDBA
Piráti z Karibiku, Hra o trůny, Adéla ještě nevečeřela…

Symfonický orchestr hl. m. Prahy
Jan Kučera | dirigent


Autor: TZ, red

Velikonoční koncert v areálu Gabriel Loci

20. března 2023 v 09:14

Koncert uslyšíte v kostele Zvěstování Panny Marie od 18 hodin.

Koncert projektu Anastasis

18. března 2023 v 16:30

Koncert projektu Anastasis, velko-jevištního díla nabízí v pondělí 24. dubna v 18:30 ty nejsilnější momenty připravovaného živého divadelního projektu. Představení zavede diváky do úplně jiné reality, do příběhu dvou světů, uslyší autorské písně se silnými texty, doplněné o prvky činohry i taneční...

Praha 6: Pražský Ukulele Band, Tři bílé vrány a Richard Tesařík

17. března 2023 v 11:03

Koncert unikátní formace vynikajících hráčů na ukulele a dalších brnkacích nástrojů a japonského vokálního tria s hostem Richardem Tesaříkem ve středu 5. dubna v 19:30.

Své dvacetiny připomene pěvecký sbor Ajeto koncertem na zámku

12. března 2023 v 17:22

V pondělí 20. března se uskuteční koncert pěveckého sboru Ajeto v zámku v Čakovicích (Cukrovarská ulice 1/23). Tento letňanský pěvecký sbor svým koncertem Nebe na zemi oslaví dvacáté výročí působení. Koncert začíná v 19:30 hodin v půdním ateliéru čakovického zámku. Dirigují Lenka Pospíšilová,...

Praha 1 zve na Jarní tóny Kostelních slavností

8. března 2023 v 08:34

Další koncert z cyklu Kostelních slavností s názvem Jarní tóny se koná ve středu 29. března v 18 hodin.

Punkt v Atriu na Žižkově

6. března 2023 v 10:06

Český sbor, mezinárodní renomé, soudobý repertoár a pár lidových písní ve svěží úpravě. Do Atria na Žižkově zavítá v sobotu 11. března na odpolední Hudbu o třetí smíšený pěvecký sbor Punkt.

Apollon kvartet zahraje v obřadní síni radnice

6. března 2023 v 09:35

Obřadní síň vysočanské radnice bude 9. března hostit Apollon kvartet. Na programu budou skladby Beethovena, Dvořáka, Gillespie a Balakrishnana.

Sto mrtvých miminek v jedné popelnici míří do Rockberry

5. března 2023 v 16:59

Kapela Sto mrtvých miminek v jedné popelnici začala po deseti letech opět vystupovat. Po únorových vystoupeních v Café Avoid na náplavce a v žižkovském podniku Cafe bar a Absinth Club Dark Velvet to „Miminka“ rozjedou v nuselském klubu Rockberry v Sekaninově ulici. Koncert v pondělí 6. března...

Praha 1: Koncert duchovní hudby v Kostele Panny Marie pod řetězem

4. března 2023 v 10:25

Koncert duchovní hudby se uskuteční v pondělí 6. března od 17 hodin v Kostele Panny Marie pod řetězem na Malé straně.

Pražští symfonikové a Kouzelnice hudba zvou děti do přírody

3. března 2023 v 09:06

V dalším z dětských dopoledních představení z cyklu Orchestr na dotek se Pražští symfonikové pomyslně vydají s dětmi na procházku do přírody. Jak je příroda vyjádřena v hudbě, děti objeví s průvodci Markem Němcem a Veronikou Khek Kubařovou. 

Jarní koncert na Nuselské radnici

2. března 2023 v 11:05

V únoru začal cyklus Jarních koncertů na Nuselské radnici. Čtvrtá městská část nabízí čtyři koncerty, zaposlouchat se můžete do houslí, flétny, harfy nebo klavíru. Březnový koncert se koná ve čtvrtek 23. března.

Další články
Nahoru